کد خبر: 182227

قرص برنج؛ قاتلی که دردناک جان می گیرد

آمار مسمومیت ها و مرگ و میر با قرص برنج رو به افزایش است و لزوم اطلاعع رسانی و هشدارهای بیش از پیش حس می شود.
اتاق خبر 24
وقتی از قرص برنج صحبت می کنیم، شاید هیچ کس فکر نکند که این قاتل وحشتناك سالهاست که قربانی می گیرد، قرص سفیدی که ظاهر فریبنده آن در پس ماجرا مرگ افراد را رقم می زند.

برخی آگاهانه و برخی به دلیل سهل انگاری مرگ خود را با این سم مهلک و کشنده رقم می زنند، قرصی که باید بلای جان آفت ها باشد، بلای جان انسان ها می شود.

جالب است بدانید که بیشتر مسمومیت‌ها و مرگ‌ها با قرص برنج در جوانان و بین سنین ۲۰ تا ۴۰ سال رخ می‌دهد و متاسفانه شاهد روند افزایش مسمومیت با قرص برنج در کشور هستیم.

آفت کشی مرگبار  که جان می گیرد

شادنیا رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با بیان اینکه مسمومیت با قرص برنج خطرناک و کشنده است، گفت: قرص برنج یک آفت کش محسوب می‌شود و در کشور ما کاربرد صنعتی دارد و در انبار‌های برنج مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: قرص برنج یا ترکیب فسفید آلومینیوم، فسفید روی و فسفید کلسیم در تماس با رطوبت مانند بزاق دهان گاز سمی فسفین منتشر می‌کند باعث مسمومیت می‌شود.

مراقب باشید قرص برنج اینگونه فرد را به کام مرگ می کشاند

شادنیا گفت: گاز فسفین از طریق دستگاه تنفسی بسیار سریع جذب می‌شود و تهوع و استفراغ از علائم اولیه مسمومیت با قرص برنج است همچنین فرد دچار تپش قلب و کاهش فشار خون می‌شود و خون رسانی به اعضای بدن مختل می‌شود.

رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان ادامه داد: همچنین فرد مسموم گرفتار ادم ریه می‌شود و به دلیل نرسیدن اکسیژن کافی دچار عوارض می‌شود.

منبع: خبرآنلاین