کد خبر: 182146

افتتاح ۹ سامانه مهم الکترونیکی

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و در شش ماهه دوره مدیریت جدید در راستای پیگیری مسئولیت‌های محوله و دستیابی به اهداف تعیین شده، ۳۸ میلیون و ۵۰ هزار و ۷۷۰ خدمت ارائه کرده است.
اتاق خبر 24

سازمان ثبت اسناد و املاک یکی از سازمان‌های زیرمجموعه قوه قضاییه است که در ابتدا با هدف تعیین آمار میزان دارایی اشخاص تاسیس شد.

قانون ثبت اسناد و املاک کشور که تصویب آن به ۲۶ اسفند ماه ۱۳۱۰ بازمی گردد وظایف گوناگونی را اعم از ثبت اسناد که به سازمان ارجاع داده می‌شود، ارائه صورت از ثبت دفاتر و اسناد به متقاضیان، ارائه رونوشت یا کپی همراه با اصل تصدیق اصالت امضاء، تصدیق اظهارنامه، تصدیق هویت، تصدیق تاریخ ثبت سند و تصدیق حیات اشخاص به مراجعین، پذیرش و نگهداری تمامی اسناد و مدارک مطابق با اصول امانتداری و... بر عهده داشته است.

امروزه سازمان ثبت اسناد و املاک، علاوه بر مسئولیت‌های سابق، با توجه به نیاز‌های به وجود آمده، عهده دار ماموریت‌های جدیدی نظیر ثبت اختراعات و علائم تجارتی در ایران مطابق با قوانین مربوطه، تنظیم روابط حقوقی افراد و جلوگیری از سوء استفاده، جعل و دعاوی مربوط به روابط مالی با استفاده از اجرای قوانین مربوطه، حفظ و نگهداری اسناد رسمی تنظیم شده و حمایت از آن‌ها در قالب اجرای مفاد اسناد رسمی با توجه به مقررات و آیین نامه‌های مربوط به حل و فصل اختلافات و... است.

نگاهی به عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه‌های مختلف و در شش ماهه دوره مدیریت جدید در این سازمان، نشان دهنده میزان موفقیت سازمان مذکور در پیگیری مسئولیت‌های محوله و دستیابی به اهداف تعیین شده خواهد بود.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.