کد خبر: 182107

آیا متقاضیان کاهش ۴۰ درصدی قیمت مسکن را لمس کرده‌اند؟

در حالی که مسئولان از کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت‌ها در بازار مسکن خبر می‌دهند، آمار‌ها تنها ایجاد ثبات در بازار مسکن را نشان می دهند.
اتاق خبر 24
این روز‌ها بسیاری از مسئولان حوزه مسکن آمار‌هایی در رابطه با کاهش قیمت مسکن اعلام می‌کنند به طوری که برخی از مدیران این بخش خبر از کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی مسکن به ویژه در واحد‌های بزرگ متراژ را می‌دهند.

این در حالیست که آمار‌های بانک مرکزی و آمار‌های دفتر اقتصاد و برنامه ریزی وزارت مسکن آمار‌های متناقضی را می‌دهند به طوری که بانک مرکزی از رشد ۲۲ درصدی معاملات مسکن در کشور خبر می‌دهد، اما وزارت راه و شهرسازی رشد ۱۰ درصدی قیمت مسکن را اعلام می‌کند همین موضوع زمینه ساز ایجاد نوساناتی در حوزه مسکن شده است.

البته چندی پیش خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران اعلام کرده بود در ماه‌های محرم و صفر بسیاری از متقاضیان مسکن به دلیل رعایت شرعیات اقدام به خرید مسکن نمی‌کنند، و تا تمام شدن ماه‌های حرام (محرم و صفر) میزان معاملات مسکن در مقایسه با سایر ماه‌ها روند کاهشی دارد بنابر این آماری که بانک مرکزی درباره رشد ۲۲ درصدی معاملات مسکن داده است آماری غیر واقعی است.

او توضیح داد: تا پایان امسال قیمت‌ها هیچ افزایشی نخواهد یافت و از ابتدای امسال هم به دلیل رشد جهشی قیمت‌ها میزان معاملات مسکن کاهش داشته است.

خسروی با اشاره به اینکه در مهر سال ۹۷، ۱۱۳ هزار و ۴۳۲ معامله در کشور انجام شده است، گفت: در مهر امسال میزان معاملات ثبت شده در سامانه‌ها ۷۵ هزار و ۶۰۳ معامله بوده که بررسی‌ها نشان میدهد ۳۳ درصد کاهش معامله نسبت به سال گذشته داشته ایم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.