کد خبر: 182026

نقش مسکن‌سازان در بهبود کیفیت هوا چیست؟

مطالعات حاکی از آن است که سازندگان مسکن، می‌توانند به عنوان سلاح مخفی در بهبود کیفیت هوا عمل کنند.
اتاق خبر 24

محققان اظهار کردند: سازندگان مسکن و برنامه‌ریزان شهری می‌توانند قهرمانان مقابله با آلودگی هوا باشند.

کارشناسان معتقدند، پژوهشگران بین‌المللی باید مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های واضح و روشن برای سازندگان مسکن وبرنامه‌ریزان شهری فراهم کنند تا در هنگام اجرای زیرساخت‌های سبز، مزایای آن را افزایش و اثرات آلودگی هوا را معکوس‌کنند. این پژوهش‌ها باید شامل کاشت درخت، پرچین و سقف سبز باشند.

نتایج نشان می‌دهد که زیرساخت‌های سبز و سلامت انسان با هم ارتباط دارند و نباید نادیده گرفته شوند.

سازندگان مسکن، برنامه ریزان شهری و سیاستمداران، باید بیشترین اطلاعات ممکن را در این زمینه کسب کنند تا اطمینان حاصل شود، ساختارهای آینده دارای حداکثر مزایای زیست‌محیطی و سلامتی برای ساکنان هستند.

پروفسور پاشانت کومار، محقق دانشگاه سوری در انگلستان و محقق اصلی این تحقیق، اظهار کرد: در بریتانیا باید سالانه 300 هزار خانه احداث شود تا تقاضاهای مسکن برآورده و فشار در بخش مسکن کاهش یابد، البته این موضوع در بسیاری از نقاط دیگر جهان نیز وجود دارد.

برای کاهش آلودگی هوا در بسیاری از مناطق جهان، نیاز به برنامه‌ریزان در حوزه مسکن است تا با همکاری و پیروی از دستورالعمل‌های روشن و آسان، بهترین روش در ایجاد زیرساخت‌های سبز را به کار گیرند.

کارشناسان اظهار کردند: کاشت پرچین در کنار یک جاده، کار چندان ساده‌ای نیست و شاید پیچیده‌تر از بسیاری از کارها در این زمینه باشد، زیرا برنامه‌ریزان مجبورند درباره گونه گیاهان و محل کاشت آن تصمیم بگیرند تا حداکثر مزایا فراهم شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.