کد خبر: 181917

چرا کنسرت‌ها فقط در برخی سالن‌ها برگزار می‌شود؟

اجرای زنده موسیقی فقط در چند سالن تهران برگزار می‌شود و بسیاری از سالن‌ها بدون استفاده مانده اند!
اتاق خبر 24

وقتی محمد معتمدی اعلام کرد که کنسرتی در پردیس تئاتر خاوران برگزار می‌کند، همه امیدوار شدند که سالن‌های خاک خورده این پردیس بالاخره مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اجرای کنسرت در پردیس تئاتر، فقط به همان اجرای معتمدی منحصر شد. حسین عالم بخش مدیر پردیس تئاتر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ما این موضوع را تایید کرد که فقط معتمدی در این سالن اجرای زنده داشته است.

البته فقط این سالن مجهز بدون استفاده نمانده است؛ سالن‌های فراوان دیگری هم در تهران هستند که مدت هاست، رنگ مخاطبان موسیقی را به خود ندیده اند.

دوری از مرکز شهر، تعداد کم صندلی ها، نبود تجهیزات کامل مانند نور و صدا و ... از جمله عواملی است که باعث می‌شود، خوانندگان و تهیه کنندگان موسیقی برای اجرای کنسرت فقط سراغ چند سالن خاص بروند. سالن همایش‌های برج میلاد، سالن میلاد نمایشگاه بین المللی، سالن همایش‌های وزارت کشور و به تازگی سالن ایرانیان چند محلی هستند که ده‌ها کنسرت پاپ در آن‌ها برگزار می‌شود. خوانندگانی هم که تعداد طرفدارانشان کم است، در فرهنگسرای نیاوران یا به ندرت در سالن امام علی (ع) اجرای صحنه دارند.

البته برای کنسرت‌های سنتی اوضاع کمی متفاوت است؛ تنوع سالن‌ها برای این بخش زیاد، اما ظرفیت صندلی‌ها کم است. تالار سوره حوزه هنری، فرهنگسرای نیاوران، فرهنگسرای ارسباران، تالار وحدت، تالار رودکی، سالن همایش‌های برج میلاد، سالن میلاد نمایشگاه بین المللی و چند سالن دیگر میزبان اجرا‌های صحنه‌ای این بخش هستند.

منبع: خبرگزاری ایلنا