کد خبر: 181896

روایت «حاجی بازاری» از آدم‌ربایی در پایتخت

باند 8 نفره آدم‌ربایی‌اند، در پایتخت «آدم» می‌دزدیدند؛ نه آدم‌های معمولی را حتماً‌ پول‌دارها را چرا که وجهی را که در قبال آزادی‌شان طلب می‌کردند، میلیاردی و از نوع دلار بوده است. سرکرده‌شان خود را حاجی بازاری معرفی کرده و اسم و رسمی به هم زده بود.
اتاق خبر 24

بلوز و شلوار آبی تن‌شان کرده‌اند با آرم پلیس آگاهی. دستبند به دست و پابند به پا در حالی که با دست جلوی صورت‌شان راگرفته‌اند، آهسته آهسته وارد اتاق می‌شوند.

در انبوه صدای فلش دوربین‌هایی که می‌خواهند هر لحظه از رفتار و کردارشان عکسی گرفته و خبرنگارانی که احاطه‌شان کرده‌اند، سربلند نمی‌کنند. سر به زیرند اینجا در مقر پلیس آگاهی پایتخت؛ چرا که در بند شده‌اند!

اینان همان‌هایی هستند که بیرحمانه  افراد را به گروگان گرفته و پول طلب می‌کردند نه پول کم؛‌ آن هم پول‌های کلان،‌ میلیاردی و حتی به دلار. رحم و شفقت در وجودشان جایی ندارد و گروگان‌ها را وحشیانه‌ شکنجه می‌کردند. اینها اینجا میش‌اند اما روزگاری گرگ بوده‌اند!

یکی از آنها مردی حدوداً 60 ساله است. سرد و گرم روزگار چشیده. موهایش جوگندمی است. خود را حاج‌آقا معرفی کرده و صاحب حجره‌ای در بازار. اسم و رسمی دارد برای خود. وقتی از نزدیک ببینی‌اش باور نمی‌کنی که در پس این ظاهر مظلوم چه آدم شیادی نهفته است.

سرکرده باند آدم‌ربایی است.در هر 4 بار گذشته که باند آدم‌ربایی دستگیر شدند این پیرمرد زیرک ما قِصِر در رفته بود تا اینکه در سوژه آخر آدم‌ربایی که طمع‌شان گل کرده بود و 15 میلیون دلار و 10 میلیارد تومان پول نقد خواسته بودند بعد از یک هفته کار اطلاعاتی و 48 ساعت کار عملیاتی «حاج‌آقا» را بالای سر فرد ربوده شده در احمدآباد دستگیر کردند؛ خوشبختانه فرد ربوده شده که فردی حدوداً 65 ـ 60 بود سالم است اگر چه شکنجه شده است.

نحوه ربایش سوژه‌هایشان نیز جالب است. بی‌گدار به آب نمی‌زدند. برای خودشان برنامه داشتند.آدم رباها تحت عنوان مأمور امنیتی چه انتظامی چه نظامی با کارت شناسایی و حکم جلب جعلی، فرد مورد نظری را که از قبل زیر نظر داشتند، در فرصتی مناسب متوقف کرده و سپس به پژو پرشیایی که پلاکش جعلی بود منتقل می‌کردند؛ در ادامه هم فرد ربوده شده را به خودروی ون سبز رنگ منتقل کرده و به باغ‌های جنوب تهران برده و آنجا نگهداری می‌کردند.

 همه نوع ابزاری هم داشتند از پوتین، کلاه نقاب‌دار، عینک،دستبند، یک عینک دودی که پشت شیشه‌هایش با ابر پوشیده شده ـ برای اینکه بر چشم فرد ربوده شده گذاشته شود ـ زنجیر، انواع و اقسام کلاه و هر آنچه که دلت بخواهد؛ تازه با استفاده از تجهیزات نظامی افراد ربوده شده را نیز شکنجه می‌کردند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.