کد خبر: 181877

زمان بازنشستگی پراید و پژو ۴۰۵ فرا رسیده است

یک کارشناس صنعت خودرو ضمن بیان اینکه اکنون زمان بازنشستگی خودروهایی همچون پراید و پژو ۴۰۵ است، گفت: باید اجازه داد محصولات جدید طبق یک دوره مشخص جایگزین محصولات قدیمی شوند.
اتاق خبر 24

شهرام آزادی - عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اظهار کرد: هرچند تاکنون بیشترین سهم تولید گروه خودروسازی سایپا به پراید تعلق داشته است اما در هر صورت این شرکت نیز با برنامه‌ریزی‌هایی که در این زمینه انجام داده، برای ارائه محصولات جدید اعلام آمادگی کرده؛ بنابراین زمان بازنشستگی پراید و پژو و به ویژه جایگزینی آنها با محصولات باکیفیت‌ بالاتر فرا رسیده است.

وی افزود: شرکت سایپا این برنامه جایگزینی را در نظر گرفته و از نقطه نظر فنی، مشکل خاصی وجود ندارد اما با افزایش تیراژ تولید روی محصولات فعلی، این هدف محقق خواهد شد. خودروهای ساینا و تیبا با افزایش تیراژ تولید به دلیل اینکه از سطح کیفیت بالاتری برخوردار هستند، می‌توانند جایگزین مناسبی برای پراید باشند.

این کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: روی پلت‌فرم‌های محصولات جدید که در دست توسعه هستند، می‌توان ارتقای سطح تکنولوژی و کیفیت را محقق کرد و فقط فرصتی می‌خواهد برای اینکه طبق یک دوره مشخص، تیراژ محصولات قدیمی کاهش و محصولات جدید جایگزین شوند.

منبع: تابناک