کد خبر: 181697

انجام بازی بیسبال در فضا

فضانوردانی که هم‌اکنون در "ایستگاه فضایی بین‌المللی" به سر می‌برند، به تازگی در فضا بازی بیسبال انجام دادند.
اتاق خبر 24

"جسیکا میر"( Jessica Meir)،"کریستینا کخ"( Christina Koch) و "اندرو مورگان"( Andrew Morgan) سه تن از فضانوردان مستقر در "ایستگاه فضایی بین‌المللی" (ISS)  توانستند در فضا بازی بیسبال انجام دهند.

در این بازی جسیکا میر در مقابل اندرو مورگان قرار گرفت و با شروع بازی "کریستینا کخ" دوربین و میکروفون را در دستان خود گرفت و به سمت دوربین گفت: همه ما در حال آماده‌سازی برای اعزام اولین زن فضانورد به ماه هستیم و قصد داریم فضانوردان مرد را مجددا به ماه بفرستیم.

کخ با این صحبت‌ها به پروژه "آرتمیس" ناسا اشاره کرد که قرار است از طریق آن انسان‌ها در سال ۲۰۲۴ میلادی مجددا به کره ماه بازگردند.

جسیکا میر هم یک عکس از توپ بیسبال معلق در ایستگاه فضایی را در صفحه مجازی خود در توئیتر با کاربران به اشتراک گذاشت که در زمینه عکس اقیانوس‌های آبی کره زمین قابل مشاهده است.

وی نوشت: زمانی‌که این توپ مقابل پنجره ایستگاه فضایی معلق بود، با سرعتی نزدیک به ۲۸ هزار و ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت در حال گردش به دور زمین بودیم.

جسیکا میر و کریستینا کخ به تازگی توانستند نام خود را در تاریخ ثبت کنند و اولین پیاده‌روی فضایی کاملا زنانه را با موفقیت به سرانجام برسانند.

منبع: خبرگزاری ایرنا