کد خبر: 181616

کوتاه شدن قد ایرانیان تکذیب شد

عزتیان گفت: قرص آهن و ویتامین D به طور رایگان در دبیرستان‌های دخترانه سراسر کشور توسط وزارت بهداشت توزیع می‌شود.
اتاق خبر 24

رضا عزتیان رئیس اداره تغذیه وزارت بهداشت گفت: به تازگی اخباری در فضای مجازی مبنی‌ بر کوتاه شدن قد مردم ایران منتشر شده بود که من همین جا اعلام می‌کنم این گونه اخبار از اساس کذب است و واقعیت ندارد.

رئیس اداره تغذیه وزارت بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت برای گروه‌های سنی مختلف یک هرم تغذیه‌ای در نظر گرفته و برنامه‌ریزی جهت ارتقاء تغذیه مردم به ویژه گروه‌های هدف و پرخطر مانند کودکان، سالمندان و زنان باردار مدنظر قرار داده شده است.

گرانی لبنیات تهدیدی برای سلامتی مردم در آینده

عزتیان تأکید کرد: گرانی لبنیات و به خصوص شیر، یک زنگ خطری برای سلامت مردم ایران در آینده‌ای نزدیک محسوب می‌شود و ما به همه مردم توصیه می‌کنیم جهت جبران کمبود کلسیم، شیر را از برنامه غذایی خانواده خود حذف نکنند.

او گفت: وزارت بهداشت یک برنامه غذایی ویژه مناطق کم‌برخوردار و محروم در چند استان کشور برگزار می‌کند تا تغذیه مردم در کل ایران حفظ و ارتقاء پیدا کند.

رئیس اداره تغذیه وزارت بهداشت بیان کرد: وزارت بهداشت برای سال تحصیلی جدید نیز قرص آهن و ویتامین D را به صورت رایگان در دبیرستان‌های دخترانه سراسر کشور توزیع می‌کند و این کار به دلیل آن است که دختران بیشتر مستعد کم‌خونی و کمبود ویتامین D هستند.

 

عزتیان اظهار کرد: امسال وزارت بهداشت در چند استان کم‌برخوردار و محروم کار توزیع شیر را انجام داده است و این کار در زمینه ارتقاء سلامتی دانش‌آموزان که پدران آینده هستند به وسیله وزارت بهداشت انجام گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران