کد خبر: 181472

جزئیات طرح مسکن ملی از زبان وزیر راه

وزیر راه و شهرسازی درباره طرح مسکن ملی توضیحاتی ارائه کرد.
اتاق خبر 24

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره طرح مسکن ملی اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی که صورت گرفته، در جهت نیازسنجی در مدار اجرا قرار گرفته و قبلا هم اعلام کرده بودیم که حدود 180 هزار واحد در سطح کشور در شرایط پیشرفت قرار دارد.

وی افزود: در ماه گذشته بخش مسکن شهری توسط توسط بنیاد مسکن فعال شد و ثبت‌نام را در کرمان به صورت پایلوت آغاز کردیم؛ تا کسانی که فاقد مسکن هستند و تاکنون از امکانات دولتی بهره‌مند نشده‌اند در لیست باشند. در کرمان به تعدادی به‌صورت  گروهی زمین واگذار می‌شود و یا اینکه شرکت‌های سازمنده که عمدتا از بخش خصوصی هستند خانه‌ها را می‌سازند و واگذار می‌کنند.

وزیر راه ادامه داد: گام دوم ما در این طرح در سیستان و بلوچستان است که این را اجرایی کنیم و به سایر شهرهای کشور نیز تسری خواهیم داد. شرایط و ضوابط در سامانه ثبت‌نام آمده که افراد با پاسخ به سوال‌ها، خود را تعیین وضعیت می‌کنند. برنامه اجرایی ما برای هر شهر دقیق خواهد شد تا با اشکالاتی که در گذشته بعضا بدون برنامه‌ریزی بوده با جایی مواجه نشویم که خانه‌ای را بساریم که بدون متقاضی باشد که این موضوع در چند استان وجود دارد. در برنامه‌هایمان داریم بر اساس نیازها حرکت می‌کنیم.

 

منبع: تسنیم


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.