کد خبر: 181394

قبوض سرسام آور اینترنت آزاد برای زائرین

وزیر ارتباطات از بازگشت هزینه‌های اینترنت آزاد کاربران در ایام اربعین به ارزش ۲۶ میلیارد تومان خبر داد.
اتاق خبر 24
با بازگشت زائرین از سفر اربعین برخی از آن‌ها با قبوض سنگین تلفن همراه مواجه شدند، ارقامی که از  ۲ میلیون تومان نیز عبور کرده است، عمده این صورت حساب مربوط به مصرف اینترنت است.
با توجه به استقبال مردم از سفر زیارتی اربعین بسیاری از اپراتور‌ها بسته ویژه مکالمه و اینترنت برای مشترکان خود در نظر گرفته اند.
در این میان چندی پیش آذری جهرمی ضمن اشاره به قیمت بالای سرویس رومینگ اظهار کرد:رومینگ سرویس گرانی است و به دلیل بالا بودن نرخ خدمات رومینگ در عراق توصیه می‌شود مردم از سیم‌کارت عراقی استفاده کنند و بعد‌ها با مشخص شدن نرخ اعلام شده برای سرویس رومینگ گفت:برای مکالمه سیم‌کارت‌های ایرانی نرخ مناسب‌تری دارند و برای اینترنت سیم‌کارت‌های عراقی.
با توجه به اینکه سرویس رومینگ یک سرویس بین المللی است و مبنای تعرفه آن با قیمت ارز‌های خارجی محاسبه می‌شود، بالا رفتن نرخ ارز در کشور بر قیمت این خدمات نیز تاثیر داشته است به همین منظور وزیر ارتباطات با توجه به هزینه بالای رومینگ اینترنت به کاربران استفاده از سیم کارت‌های عراقی برای اینترنت را توصیه کرد.
عدم پوشش شبکه، سرعت پایین اینترنت بخشی از مشکلات زائرین ایرانی با سیم کارت‌های عراقی بود.
اپراتور‌های داخلی بسته‌های ویژه‌ای برای کاربران ارائه کردند، بدین ترتیب برای هرگیگابایت اینترنت در بسته‌های اینترنتی ۱۵۰ هزار تومان، و به ازای هر مگابایت اینترنت مبلغ ۸۵۰ تومان به عنوان تعرفه آزاد محاسبه کردند، در صورت مصرف ۱ گیگا بایت اینترنت آزاد و بدون استفاده از بسته مشترک باید ۸۷۰ هزار تومان پرداخت کند و استفاده از بسته در این شرایط مقرون به صرف است.
با توجه به آمار‌های ارائه شده مصرف دیتای نسبت به سال گذشته رشد ۱۵۰ درصدی داشته است و تعداد مشترکان رومینگ دیتا نیز رشد ۱۴۰ درصدی داشته است. با وجود اطلاع رسانی‌های اخیر وزارت ارتباطات و توصیه به خرید بسته به دلیل مقرون به صرفه بودن برخی از کابران از اینترت آزاد سیم کارت ایرانی خود استفاده کردند که این موضوع هزینه‌های زیادی را به کاربران ایرانی تحمیل کرد.
منبع: خبرآنلاین