کد خبر: 181368

صادقی: استقلال داعیه قهرمانی دارد

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: استراماچونی به سیستم مورد نظرش رسیده و استقلال مورد دلخواه او بازی می‌کند.
اتاق خبر 24

امیرحسین صادقی در خصوص برد روز گذشته تیم فوتبال استقلال مقابل سایپا گفت:‌ روند استقلال و جوانگرایی این تیم و همچنین امتیازاتی که به راحتی از دست داد باعث شد تا این تیم این روزها شرایط خوبی داشته باشد. البته الان زود است که بخواهیم بگوییم استقلال همان استقلالی شده که همه انتظارش را دارند اما بازیکنان این تیم باید تمرکز زیادی داشته باشند و از نظر روانی در آرامش باشند. استقلال نیاز به کسی دارد که آرامش را به این تیم برگرداند که البته مدیریت این باشگاه نتوانسته این کار را انجام دهد و بازیکنان باید خودشان جور این مسئله را بکشند. استقلال نیروی جوانی دارد و من خودم به عنوان یک بازیکن جوان در استقلال بازی کردم و تلاش زیادی انجام دادم. در زمان ما هم بحران وجود داشت اما مدیر بالای سر ما بود و با استفاده از تجربه باتجربه‌ها خیلی راحت با مسائل کنار می‌آمدیم و مشکلات رفع می‌شد.

صادقی افزود: الان زود است که درباره استقلال حرف بزنیم اما با چهار برد متوالی در لیگ و جام حذفی، انگیزه به این تیم برگشته است و جای خوشحالی دارد که آنها توانستند چهار بازی پشت‌سر هم را با پیروزی به پایان برسانند. استقلال باید آرامش داشته باشد و فکر می‌کنم این تیم نیاز به 2-3 بازیکن دیگر دارد تا بتواند هم در مسابقات داخلی و هم در لیگ قهرمانان آسیا نتایج خوبی بگیرد. به نظرم استقلال با 2-3 برد دیگر می‌تواند مدعی قهرمانی باشد اما آنها باید تمرکز زیادی داشته باشند چرا که از حدود سه ماه دیگر مسابقات سخت آنها در لیگ و لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌شود هرچند که مسابقات لیگ در ایران با بی‌برنامگی انجام می‌شود. همچنین بازیکنان استقلال باید در تیم ملی هم حضور داشته باشند و به نظر من سهم استقلال باید بیشتر از این 2-3 بازیکن باشد. به نظر من خط دفاعی و خط هافبک استقلال مدعی اصلی حضور در تیم ملی هستند و به نظرم باید به حق خودشان برسند. 

او در خصوص اینکه استراماچونی سرمربی این تیم توانسته پس از هشت بازی ترکیب اصلی‌اش را بشناسد، افزود: من فکر می‌کنم او توانسته سیستم مورد نظرش را پیدا کند و سیستم 2-5-3 سیستم مورد دلخواه او است. از طرف دیگر آمدن روزبه چشمی به عنوان یک مدافع آخر مطمئن و یک رهبر می‌تواند به استقلال کمک زیادی بکند. استقلال دو هافبک فوق‌العاده دارد و داریوش شجاعیان و فرشید اسماعیلی خیلی خوب بازی می‌کنند. از طرف دیگر علی کریمی و فرشید باقری خیلی خوب بازی حریفان را تخریب می‌کنند. به نظر من استقلال نیاز به یک مهاجم با تجربه دارد. سیاوش یزدانی هم بازیکن خیلی خوبی است که کنار خودم من بازی کرده و در سپاهان بازیکن با تجربه‌ای شده است. دانشگر هم در نفت عملکرد خیلی خوبی داشت و او هم مدعی پوشیدن تیم ملی است. روزبه چشمی هم بازیکن توانمندی است اما باید برخی از رفتارهایش را تصحیح کند و با آرامش بازی کند. غلامی هم از بازیکنان آینده‌دار و جوان استقلال است و امیدوارم با این بازی‌ها اتفاقی برایش نیفتد و مغرور نشود. 

صادقی تصریح کرد:‌ الان برای این خوشحالی‌ها زود است و نباید اینطور باشد که با یک باخت یا مساوی دوباره حاشیه‌ها برگردد. نباید اینطور باشد که با یک برد بازیکنان مغرور شده و با یک باخت یا مساوی دچار حاشیه شوند. به نظر من استقلال نیاز به مهاجمی دارد که در شرایط سخت بتواند گل بزند. اعتقاد دارم بازیکنانی مثل قائدی، آقایی یا دیاباته بازیکنانی هستند که وزنه سنگینی روی‌ شانه‌های آنها است. آنها باید بتوانند این شرایط را تحمل کنند. استقلال نیاز به بازیکن بزرگ ندارد چرا که در استقلال بازیکنان بزرگ می‌شوند و باید جنبه این بزرگی را داشته باشند. در استقلال کار کردن هم راحت است و هم سخت و باید بتوانند بار روانی را از روی دوش بازیکنان بردارند که البته هنوز این اتفاق رخ نداده است. 

پیشکسوت باشگاه استقلال افزود:‌ من یکبار گفتم که استقلال کسی را مثل کریم باقری می‌خواهد اما جواد زرینچه که کاپیتان خود من هم بود ناراحت شد و مصاحبه کرد اما زرینچه که نمی‌تواند در مسائل فنی نظر بدهد هرچند که او یک اسطوره و یک پیشکسوت در فوتبال ایران به حساب می‌آید. به نظر من کسی باید به استقلال اضافه شود بتواند بار روانی را از روی دوش بازیکنان بردارد چرا که بار فنی را خود استراماچونی برمی‌دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این استقلال توانایی قهرمانی در لیگ برتر را دارد یا نه، گفت: استقلال داعیه قهرمانی دارد و هیچ رقیبی جز خودش نمی‌تواند این تیم را از قهرمانی دور کند. کسی نمی‌تواند ادعا کند که استقلال قهرمان نمی‌شود و خوشبختانه بازیکنان به خودباوری رسیدند و به نظرم باید روی مسائل روانی بیشتر کار کنند تا استقلال به موفقیت برسد.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری فارس