کد خبر: 181303

حذف ۴ صفر از پول ملی تورم را کاهش نمی‌دهد

عضو کمیسیون شوراها گفت: نباید انتظار داشته باشیم حذف ۴ صفر از پول ملی ناگهان چند درصد تورم را کاهش دهد.
اتاق خبر 24

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا حذف ۴ صفر از پول ملی باعث کاهش تورم می‌شود، گفت: معتقدم این موضوع کمک زیادی به تورم نمی‌کند.

او افزود: مسئله تورم مقوله‌ای جداگانه است و باید به صورت مجزا بررسی شود، بنابراین نباید انتظار داشته باشیم حذف ۴ صفر از پول ملی ناگهان چند درصد تورم را کاهش دهد.

امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه حذف ۴ صفر از پول ملی باعث کاهش حجم پول می‌شود، اظهار کرد: حذف ۴ صفر از پول ملی باعث کاهش و صرفه جویی در هزینه‌های چاپ اسکناس شده و در چاپ مسکوکات به ما کمک می‌کند اما نباید انتظار داشته باشیم باعث کاهش تورم شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر چندین لایحه و طرح مهم را در نوبت بررسی در صحن علنی قرار دارد؛ قانون ارزش افزوده و لایحه خدمات کشوری مسائل مهم پیش روی ما هستند و باید به آنها پرداخته شود؛ افزون بر این نمایندگان هم طرح‌هایی مانند حمایت از رونق تولید و طرح‌های دیگری برای مقابله با تحریم‌های آمریکا ارائه داده‌اند که در نوبت بررسی قرار دارند؛ اما طرح حذف ۴ صفر از پول ملی که اولویت یک فوریتی دارد، قطعا نسبت به طرح‌های عادی زودتر از کمیسیون به صحن می‌رسد.

منبع: خبرآنلاین

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.