کد خبر: 181301

ذره بین نظارت بر فروش اینترنتی دست چه کسی است؟

در سال های اخیر صنعت مد و پوشاک ایران هر بار با هر بادی به سمت و سویی خاصی حرکت کرده است.
اتاق خبر 24

در سال های اخیر صنعت مد و پوشاک ایران هر بار با هر بادی به سمت و سویی خاصی حرکت کرده است. از یک سو واردات بی رویه مافیای پوشاک در ایران و از طرف دیگر ورشکسته شدن تعداد زیادی تولید کنندگانی  که در این صنعت فعالیت می کردند از جمله عواملی است که منجر به هرج و مرج در بازار کشورشده است.

همچنین از طرفی دیگر جایگزینی کالاهای درجه پایین چینی به جای تولیدات با کیفیت ایرانی, ورود فرهنگ عجیب و غریب بیگانه و گاهی هم تلفیق فرهنگ های ایرانی با فرهنگ های به معنای برون مرزی باعث شده تا این صنعت را نتوان کنترل کرد.

متاسفانه این بین استفاده از کلاس های بی محتوای برخی آموزشکده های غیرقانونی مد و پوشاک, سری دوزی های بی هدف و نصب برندهای خارجی بر دوخت هایر ایرانی بازار تولیدات ملی را آفت زده کرده است.

داستان فروش اینترنتی  این محصولات این روزها به شدت رواج پیدا کرده و به شیوه های مختلف برای فروش این محصولات تلاش می شود.  

بحثی که در فروش محصولات اینترنتی مطرح است قیمت و نحوه تحویل کالاست، بسیاری از این فروشگاه ها تخفیف های  بسیار خوبی بر کالاهای خود اعمال می کنند اما زمانی که قیمت اصلی این کالاها مورد بررسی قرار می گیرد متوجه می شویم که نه تنها کالا شامل تخفیف نبوده بلکه قیمت آن از محصولات در بازار نیز گران تر محاسبه شده است و این تخفیف تنها برای انحراف افکار عمومی برای جذب مشتری بوده است. 

در تمام دنیا قیمت فروشگاه های اینترنتی با مغازه ها متفاوت است چرا که برخی از واسطه های فروش معمولا در این بین حق دلالی را نمی گیرند به همین دلیل قیمت جنس با قیمت کارخانه تفاوتی ندارد اما در ایران متاسفانه دیده شده کالایی که در فروشگاه های اینترنتی خریداری  می شود هم قیمت اجناس مغازه و حتی از آن هم گران تر است.

این یعنی در ایران  با مقوله ای به نام گران فروشی رو به رو هستیم که اخیرا همین موضوع  یعنی فروش اینترنتی محصولات به ویژه در اینستاگرام باعث بروز کلاهبرداری های مختلفی شده است. فروش بیش از ۵۰ درصد محصولات در فروشگاه های اینترنتی کلاهبرداری است بدین گونه که شما جنسی را خریداری کرده سپس باید مبلغ را واریز کنید در غیر اینصورت کالایی را دریافت نخواهید کرد، اما زمانی که حتی مبلغ واریز می شود جنسی دریافت نمی کنید و از آنجایی که کالا قیمت کمی دارد فرد دیگر پیگیر  دریافت آن کالا نمی شود.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.