کد خبر: 181217

هیچ توجهی به من ندارند/ پز مدالم را ندهند

قهرمان پاراوزنه‌برداری جهان از برخی کوتاهی‌ها نسبت به شرایط پارالمپیکی‌ها انتقاد کرد و گفت: برای مشابه شدن شرایط‌مان با المپیکی‌ها، فرمایش مقام معظم رهبری را هم نادیده گرفتند.
اتاق خبر 24

سیامند رحمان یک ماه و نیم پیش از حضور در مسابقات قهرمانی جهان که به میزبانی ژاپن برگزار شد، ضمن کسب سومین عنوان قهرمانی در جهان سهمیه حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را هم به دست آورد.

بدین ترتیب رحمان برای سومین دوره متوالی در بازی های پارالمپیک شرکت خواهد کرد. وی در دوره گذشته این بازی ها (۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو) صاحب مدال طلا شد و حالا مصمم به تکرار این رنگ مدال در توکیو آنهم با رکوردشکنی به یادماندنی است.

به همین منظور سیامند رحمان این روزها پیگیر تمریناتش است، او زیر نظر کمیته ملی پارالمپیک و طبق برنامه کادر فنی تیم ملی پاراوزنه برداری اما در شهر خود تمریناتش را پیگیری می کند درحالیکه نسبت به برخی بی توجهی ها گله مند است.

وی که ساکن اشنویه از شهرهای مرزی استان آذربایجان غربی است، می گوید که مسئولان استان کوچکترین توجهی به من به عنوان یک ورزشکار پارالمپیکی ندارند. فقط امیدوارم بعد از مدال آوری در توکیو، مدعی حمایت نشوند، پُز مدالم را ندهند و برای استقبال و این نمایش ها اقدامی نداشته باشند.

با خیال آسوده تمرین می کنم
سیامند رحمان  با تاکید بر اینکه ورود دوباره به پارالمپیک برنامه اصلی بعد از پارالمپیک ریو بود، گفت: حالا که این سهمیه را گرفته ام، خیالم راحت است و بدون دغدغه تمرینات را دنبال می کنم. برای کسب سهمیه هم باید در چند مرحله رقابت شرکت می کردیم که مسابقات جهانی ۲۰۱۷ در مکزیک یکی از آنها بود. امسال هم در رقابت های جهانی ژاپن شرکت کردم و توانستم سهمیه ام را قطعی کنم.

حضور در مسابقات فزاع اجباری است
وی تصریح کرد: با اینکه سهمیه ام برای پارالمپیک توکیو قطعی شده باید در رقابت های فزاع امارات هم شرکت داشته باشم. این رقابت ها اسفندماه برگزار می شود و از سطح خوبی هم برخوردار است. برای من به عنوان یک ورزشکار پارالمپیکی که حضورم در توکیو قطعی است، شرکت در این رقابت ها اجباری است. ضمن اینکه از حضور در آن می توانم به عنوان فرصتی برای آماده سازی بهتر استفاده کنم.

منبع: تابناک