کد خبر: 181216

بحران‌سازی سیاسی وکارشکنی در عملیات حشدشعبی

درحالی که کمتر از ۱۰ روز از آغاز فاز ششم عملیات «اراده پیروزی» توسط «حشد شعبی» سپری می‌شود، واشنگتن تحرکات جدیدی را برای کارشکنی در این عملیات و بحران سازی در عرصه سیاسیِ عراق، کلید زده است.
اتاق خبر 24

درحال حاضر کمتر از ۱۰ روز از آغاز فاز ششم عملیات «اراده پیروزی» توسط نیروهای ارتش عراق و نیروهای «حشد شعبی» سپری می شود. در طول این مدت، نیروهای عراقی دستاوردهای زیادی را در نبرد با تکفیری ها محقق ساخته اند. فاز ششم عملیات اراده پیروزی در واقع با هدف پاکسازی مناطق مختلف عراق از حضور بقایای عناصر تروریستی انجام می‌شود.

طبق اعلام رسانه های عرب زبان و همچنین مقامات امنیتی عراق، مرحله ششم عملیات اراده پیروزی در مناطق صلاح الدین، الجزیره، الانبار و کرکوک پیگیری می شود. این درحالی است که نیروهای ارتش عراق و حشد شعبی پیشتر در جریان فاز اول تا پنجم عملیات اراده پیروزی نقاط وسیعی از این کشور را از لوث بقایای تکفیری‌ها پاکسازی کرده بودند. اکنون نیز نیروهای عراقی در چارچوب فاز ششم عملیات اراده پیروزی ضربات مهلکی را بر پیکره بقایای عناصر تکفیری در عراق وارد آورده اند و موجب فروپاشی بیش از پیش آن ها شده‌اند.

به عنوان نمونه، نیروهای عراقی در جریان عملیات مذکور، به تازگی ضمن انهدام تعداد زیادی از مواضع تروریست های تکفیری در استان «صلاح الدین» موفق شدند ۱۰ عنصر تحت تعقیب این گروه را نیز شناسایی و به هلاکت برسانند. علاوه بر این، وزارت کشور عراق به تازگی از کشف و ضبط تجهیزات نظامی در استان کرکوک خبر داده است. این وزارتخانه تأکید کرده است: «تعدادی بمب و موشک و اسلحه در استان کرکوک واقع در شمال عراق کشف و ضبط شد». عملیات مذکور مشخصا در روستای المنصوریه و روستای السده در استان کرکوک صورت گرفت.

این درحالی است که در استان «الأنبار» نیز ضربات سختی به صفوف تروریست های تکفیری داعش تحمیل شده است؛ به گونه ای که بسیاری از عناصر داعش مجبور شدند فرار را بر قرار ترجیح داده و خود را به صحراء الانبار برسانند؛ جایی که البته بازهم از دیدگان تیز نیروهای امنیتی و حشد شعبی پنهان نخواهد ماند.

منبع: خبرگزاری مهر

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.