کد خبر: 181193

بازار خودرو کمی از التهاب فاصله گرفت

اولین ماه از پاییز درحالی به پایان نزدیک می شود که کماکان بازار خودروهای داخلی با رکود معاملات همراه است اما بازار خودرو رفتار دو گانه ای را دارد و برخی قیمت ها روند صعودی و تعدادی مسیر کاهش را طی می کنند.
اتاق خبر 24

جریان کلی بازار خودرو در شرایطی در هفته های اخیر عمدتا روند صعودی را داشته که برخی فعالان بازار خودرو علت اصلی این رشد قیمت را روند کند فاکتور کردن خودروها و کاهش عرضه توسط خودروسازان عنوان می کنند و معتقدند با ادامه مدیریت عرضه از سوی خودروسازان نمودار قیمت خودرو مسیر افزایشی را طی خواهد کرد. ضمن اینکه با ادامه رشد قیمت بازار خودرو با تقاضای جدیدی نیز مواجه نخواهد شد.

با این حال بررسی بازار خودرو در روز گذشته نشان می دهد که بازاز قیمت ها کمی از التهاب فاصله گرفته و خودرو‌های سایپا اغلب افزایش قیمت را کنار گذاشته‌اند و تنها دو مورد افزایش 500 هزار تومانی در بین آنها نسبت به روز قبل تر رخ داده است به طوری که تیبا صندوق دار با افزایش صورت گرفته به 50 میلیون و 500 و کوییک دنده ای به 64 میلیون و 600 رسیده است.

هر چند در انواع مدل های پراید نیز نسبت به روز قبل تر تغییری در قیمت ها رخ نداده است و همچنان پراید 111 با قیمت 47 میلیون و 700 هزار تومان، پراید مدل 131 به قیمت 42 میلیون و 900 هزار تومان و پراید ۱۵۱ نیز 44 میلیون و 600 هزار تومان معامله می شود.

این در حالی است بازار محصولات ایران خودرو رفتار دوگانه‌ای را در روز گذشته داشته است به طوری که پژو 206، سمند و پژو پارس نسبت به روز قبل تر افزایش و دنا، پژو 207و 405 کاهش داشته اند.

منبع: خبرآنلاین