کد خبر: 181177

مرثیه کلاس‌های بی‌کیفیت آموزشی

سیاست‌های یک بام و دوهوای آموزش و پرورشی‌‌ها در ساماندهی نیروی انسانی به کلاف سردرگمی برای نظام تعلیم و تربیت تبدیل شده است.
اتاق خبر 24

ساماندهی منابع انسانی، توسعه مشارکت، ارتقای مدیریت آموزشگاهی، عملیاتی کردن بودجه و تمرکززدایی همان پنج سیاستی است که در دوران فانی، اولین وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم مطرح شد و از همان روزگار تاکنون که چندین وزیر و سرپرست آمد و شد داشته اند، بر آن انتقاد وارد است.

سیاست‌هایی که شاید در اصل مثبت باشد، اما اکنون در مسیر اجرا چندان موفق نشان نمی‌دهند یا شاید تبیین آن برای تبدیل به نقشه راه مناسب نبوده است به هر حال آموزش و پرورش همچنان از معضل ساماندهی نیروی انسانی رنج می‌برد و توسعه مشارکت صرفا محدود به مدارس غیردولتی شده است.

در شرایطی که آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش پاسخگوی تمام و کمال تامین نیروی انسانی در مدارس نیستند و همچنان درد مزمن بی‌معلمی از سال‌ها پیش تاکنون نوستالژی دانش‌آموزان در ماه‌های اول شروع سال تحصیلی است، به نظر می‌رسد پای سیاستگذاری از صدر تا ذیل لنگ می‌زند، همان سیاست‌هایی که حالا مطالباتی تکراری را برای جامعه به دنبال دارد، مطالباتی از قبیل کیفیت آموزشی گرفته تا تامین معلم و رسیدگی به اوضاع نه چندان بسامان معیشت فرهنگیان.

منبع: خبرگزاری ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.