کد خبر: 181175

دور دوم حمله ملخ‌های صحرایی در ماه های آتی به کشور

بنابر گزارشات سازمان فائو، با توجه به شرایط اقلیمی مطلوب در کانون شبه جزیره آفریقا و مهاجرت ملخ‌ها از کشور‌های هند و پاکستان شاهد هجوم دور دوم ملخ های صحرایی در ماه های آتی خواهیم بود.
اتاق خبر 24

محمدرضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات :

بنابر گزارشات سازمان فائو، با توجه به شرایط اقلیمی مطلوب در کانون شبه جزیره آفریقا و مهاجرت ملخ‌ها از کشور‌های هند و پاکستان با هجوم گسترده آفت ملخ صحرایی در استان‌های جنوبی مواجه خواهیم بود.

براساس پیش بینی‌های فائو و گزارشاتی که به ما رسیده است، در سه ماه پایانی سال حمله ملخ‌ها نسبت به دوره اول شدیدتر خواهد بود.

 با توجه به آنکه در دور اول تنها هجوم ملخ‌ها را از شمال آفریقا و شبه جزیره عربستان داشتیم، اما در ایام پایانی سال از سمت هند و پاکستان افزوده می‌شود، از این رو پیش بینی ما برای دور دوم مبارزه در سطح ۹۰۰ هزار هکتار تا یک میلیون هکتار است.

 با توجه به دور دوم حمله ملخ ها، وزیر جهاد کشاورزی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور فرستادند تا آمادگی بین بخش‌های مدیریت دولتی صورت گیرد.

 با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، معاون اول رئیس جمهور نامه‌ای را به وزیر کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشتند که این موضوع در اولویت کاری قرار گیرد تا امکانات و اعتبارات مورد نیاز در صورت لزوم در اختیار وزارت جهاد کشاورزی با محوریت سازمان حفظ نباتات قرار گیرد. اما به طور کلی این آمادگی وجود دارد که به نحو مطلوب فاز اول مبارزه صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.