کد خبر: 181164

دور زدن تحریمها با فناوریهای فولادی

شرکتهای دانش بنیان به تازگی توانسته اند با تولید محصولاتی بخشی از نیاز صنعت فولاد را برطرف کنند محصولاتی که وارداتی بوده و با تحریمها امکان دسترسی به آنها از خارج وجود ندارد.
اتاق خبر 24

تعداد شرکتهای دانش بنیان که دانش و فناوری جز جدایی ناپذیرترین دارایی آنها به شمار می رود به ۴ هزار و۳۰۰ شرکت رسیده است. این شرکتها همواره توانسته اند در حوزه های مختلف به تولید محصول دانشی خود برسند به طوریکه صنایع از توانمندی های آنها بهره مند شوند.

فولاد یکی از حوزه هایی است که شرکتهای دانش بنیان قادرند محصولاتی را که موردنیاز این صنعت است تامین کنند. به تازگی رویداد فناورانه ای برای گردهمایی صنایع، شرکتهای دانش بنیان و استارت آپهای حوزه فولاد در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد که علاوه بر مشخص شدن نیازهای صنعت، توانمندی های شرکتهای فناور نیز در آن عرضه شد. این رویدادها محفلی برای ارتباط صنعت و شرکتهای دانش بنیان فراهم می آورند.

فولاد به رنگ فناوری!

یکی از شرکتهای دانش بنیان که در این رویداد حضور داشت تولید کننده الیاف سرامیکی مورد نیاز صنعت فولاد بود.

علیرضا مصلحتی، مدیر بخش فروش این شرکت دانش بنیان گفت: الیاف سرامیکی از جنس آلومینیوم سیلیکات که در بخش حرارتی استفاده می شود توسط شرکتهای بزرگ فولادی و پتروشیمی برای عملیات انتقال حرارت مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه این الیاف جزء اقلام وارداتی محسوب می شوند، بیان کرد: در حال حاضر واردات این محصول برای صنایع فولادی و پتروشیمی سخت شده و امکان ثبت سفارش با دشواری صورت می گیرد از این رو برخی شرکت ها به نمونه های ایرانی رجوع کرده اند.

نمونه های ایرانی از لحاظ کیفیت با نمونه های وارداتی برابری می کنند

مصلحتی با بیان اینکه نمونه های ایرانی که در این شرکت تولید می شود از لحاظ کیفیتی با نمونه های وارداتی برابری می کند، خاطر نشان کرد: کوره ها، صنایع پتروشیمی، فولاد و آلیاژ از دیگر مصارف این محصول به شمار می رود؛ همچنین از این محصول در برخی موارد به عنوان عایق های صوتی می توان استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایلنا