کد خبر: 181140
یادداشت اتاق خبر24:

از فیفا تا اف ای تی اف!

ورود بانوان برای نخستین بار به استادیوم برای تماشای بازی فوتبال بازتاب زیادی داشته است، اما این بازتاب ها ظاهر ماجرا است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

به این نکته باید توجه داشت که موضوع اجازه ندادن به بانوان برای ورود به ورزشگاه ها برای تماشای فوتبال، ایجاد یک محدودیت نبوده و نیست.

اگر به چرایی فشارهای سازمان های جهانی همچون فیفا به این موضوع دقت کنیم متوجه میشویم که چرا اصرار بر وادار کردن ایران به ورود بانوان به ورزشگاه دارند.

برای کشورهای غربی که اکثر نهادها و سازمان های جهانی در دست مدیریت آنها است، شخصیت و جایگاه زنان اهمیتی ندارد، چرا که زن اکنون در جوامع غربی به چشم یک کالا دیده میشود که بتوانند از آن برای اهداف اقتصادی بهره ببرند.

زن در فرهنگ غرب یک کالا است، کالایی که میتواند کالاهای دیگر را به فروش برساند.

در کنار چنین رفتاری با زنان در جوامع غربی، یک اتفاق دیگر وجود دارد که بسیار دردناکتر از بهره کشی تبلیغاتی است و آن استفاده از زنان در امیال شهوانی است.

موضوع روابط جنسی در غرب افسار گسیخته و بی بند و بار است تا جایی که آمار سقط جنین و بیماری ایدز در غرب بسیار بالا است. ضمن آن که در کشورهای غربی در این زمنیه تجارت های کلانی صورت میگیرد.

اکنون بحث ما چنین فجایعی در غرب نیست، بلکه موضوع این است که غرب سعی دارد تا کشورها و فرهنگ هایی چون ایران را تحت تأثیر فرهنگ خود قرار دهد.

تن دادن ایران به ورود بانوان برای تماشای فوتبال به استادیوم آن هم با فشار فیفا پیش زمینه ای خواهد بود برای خواسته های دیگر که با عرف، سنن و رسم و رسوم و قوانین ایرانی اسلامی مغایرت دارد.

در این میان شاید برخی از بانوان ایرانی اشتیاق حضور در ورزشگاه برای تماشای فوتبال یا ورزش دیگری را داشته باشند و برای آن تلاش هم کرده باشند، اما به خاطر یک عده قلیل نباید برای اکثریت هزینه تراشی کرد.

اکنون در رسانه های غربی این مسیر پیگیری می شود که با فشار به ایران می توان دیگر خواسته های خود را به جمهوری اسلامی تحمیل کرد.

آیا سازمان های جهانی که اینگونه برای اجرای دستورات خود ایران را تحت فشار قرار می دهند، نباید از حقوق کشوری که عضو آن سازمان است دفاع کنند؟

این ارتباط یک طرفه که تنها کشور عضو باید مطیع دستورات و خواسته های نهادی بین المللی باشد، عادلانه نیست.
اکنون فدراسیون فوتبال ایران از فیفا طلب مالی دارد، چرا فیفا برای پرداخت پول ایران اقدامی انجام نمی دهد؟ اما برای این که به هدف خود در وادار کردن ایران به ورود بانوان به ورزشگاه برسد، تهدیدات زیادی را مطرح می کند و از تعلیق فوتبال ایران گرفته تا جریمه های سنگین سخن می گوید و برای اجرای خواسته خود مهلت می دهد.

بهانه سازمانی چون فیفا که خود غرق در فساد مالی و اخلاقی است، این است که به خاطر تحریم های اقصادی آمریکا، نمی تواند مطالبات ایران را از طریق بانکی پرداخت کند!
سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان که توافق هسته ای به تصویب و تأیید آنها رسیده است، اکنون که آمریکا و اروپا از برجام خارج شده و هیچ یک از تعهدات خود را اجرا نکرده اند، چرا پیگیر حقوق ایران نیستند؟

آیا سازمان ملل و شورای امنیت توان آن را ندارند که از حقوق جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند یا نمی خواهند؟

چرا سازمان های جهانی نمی توانند به کشورهایی که حقوق دیگران را زیر پا می گذارند فشار وارد کنند تا دست از اقدامات خود بردارند؟!
ورود بانوان به استادیوم و تحت فشار قرار دادن ایران از سوی یک سازمان بین المللی، در حالی اتفاق می افتد که همین سازمان ها از بدیهی ترین وظایف خود غافل هستند. آنها فلسفه وجودی خود را از یاد برده اند و سعی دارند حتی خارج از اساسنامه ها و مرامنامه هایی که تدوین شده عمل کنند.

زمانی که مقامات آمریکایی از تحمیل خواسته فیفا به ایران استقبال کرده و از آن شادمان هستند و آن را نشانه ای از تأثیر فشارهای اقتصادی و سیاسی به جمهوری اسلامی تلقی می کنند، باید در انتظار تحمیل خواسته های دیگر فیفا و مجامع بین المللی به ایران باشیم.

امروز تماشای فوتبال برای برخی بانوان علاقه مند به تیم ملی زمینه سازی شد و فردا فشار فیفا برای تماشای همه بازی های لیگ برای بانوان پیگیری خواهد شد.

پس از آن نیز تحمیل شرایط دیگری از سوی سازمان های بین المللی دنبال خواهد شد که اکثر آنها برای هر کشور مستقلی زیان بار است.هر چند اکنون نیز فشارها برای پیوستن ایران به کنوانسیون ها، سازمان ها و نهادهایی چون گروه ویژه اقدام مالی، کنوانسیون 2030، کنوانسیون پالرمو و سی اف تی وجود دارد و هنوز در باره این کنوانسیون ها تصمیم گیری نشده است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.