کد خبر: 181139
یادداشت اتاق خبر24:

سعودی ها مذاکره با ایران را فرصت تنفسی می دانند

سعودی ها نیازمند یک فضای مناسب تنفسی هستند تا خود را از خفه شدن رها کنند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

رژیم سعودی بسان فردی است که به زیر آب رفته و نمی تواند به روی آب بیاید و نفسی تازه کند.

سران سعودی در حال خفه شدن هستند، نمیتوانند نفس بکشند و تنها اندک اکسیژن باقی مانده در ریه آنها است که بیرون می آید و اگر دهان باز کنند، هوایی نیست که تنفس کنند، باید آب را وارد ریه های خود کنند و آنگاه خفگی کامل!

در چنین شرایطی است که رژیم سعودی پیشنهاد مذاکره با جمهوری اسلامی ایران را مطرح می کند و خواهان پایان یافتن اختلافات میان دو کشور می شود.

باید میان دشمنی و اختلاف تفاوت زیادی قائل بود، عربستان سعودی با جمهوری اسلامی ایران اختلافی ندارد بلکه دشمنی این رژیم با ایران است که باعث شده تا سعودی ها اقداماتی را انجام دهند که باعث شکل گیری بحران ها و مشکلاتی در منطقه خلیج فارس و غرب آسیا شده است.

عربستان سعودی با مداخله مستقیم در امور داخلی کشورهایی چون سوریه، عراق، بحرین و حمله مستقیم نظامی به یمن، قصد دارد مقابل جمهوری اسلامی بایستد در حالی که این کشورها با مداخله و جنگ افروزی های سعودی ها دچار بحران شده اند و خاندان سلمان نباید انتظار داشته باشند که دولت ها و ملت های این کشورها برای رژیم سعودی فرش قرمز پهن کنند!

عربستان سعودی برای خروج بحرانی که خود آفریده است کلید حل این بحران را جمهوری اسلامی ایران می داند، تشخیص سران سعودی درست است، اما کافی نیست بلکه برای برون رفت عربستان سعودی از بحران نیازمند یک سری اقداماتی است که باید آل سعود آنها را انجام دهد.
نخستین اقدامی که رژیم سعودی باید انجام دهد، پایان حملات به مردم مظلوم یمن و خروج همه نیروهای خود و ائتلاف از خاک این کشور است.

عربستان سعودی همه راه های اشتباه رفته را باید باز گردد و جبران کند. در غیر این صورت درخواست مذاکره با جمهوری اسلامی ایران معنایی ندارد.

میانجی و واسطه تراشی های عربستان سعودی از نخست وزیر پاکستان تا نخست وزیر عراق نشان می دهد که اوضاع خوبی در میان حکام سعودی حاکم نیست، هدف قرار دادن تأسیسات نفتی آرامکو کار خود را کرده است.

سعودی ها پس از گذشت نزدیک به یک ماه از هدف قرار گرفتن آرامکو اندکی هوشیاری خود را باز یافته اند چرا که ضربه پهپادی یمنی ها آنها را گیج کرده بود.

اما اکنون مسئله این است که نفتکش ایرانی در نزدیکی آب های عربستان سعودی در بندر جده هدف قرار گرفته است، هر چند موشک های شلیک شده به نفتکش ایران نتوانسته خسارات زیادی به کشتی وارد کند، اما همین اتفاق در شرایطی که سعودی ها درخواست مذکراه و مصالحه داده اند، این درخواست را منتفی می کند.

جمهوری اسلامی ایران نیازی به مذاکره و مصالحه با رژیم سعودی ندارد، چرا که شرایط ایران در منطقه بسیار مطلوب و پیروزمندانه است و روند این پیروزی ها ادامه دارد.

در چنین شرایطی مذاکره با رژیمی که در حال نابودی است، چه مفهومی پیدا می کند؟ آیا ایران هم مانند عربستان سعودی در مخمصه گیر افتاده که از پیشنهاد مذاکره با عربستان استقبال میکند؟!

عربستان قابل اعتماد نیست، نمی توان به رژیمی که حتی به حجاج و زائران خانه خدا رحم نمی کند، اعتماد و اطمینان کرد.
موضوع مذاکرات احتمالی با سعودی ها چه خواهد بود؟ آنها قطعاً عرایضی خواهند داشت که برای جمهوری اسلامی ایران غیر قابل پذیرش است.
متهم کردن ایران به نقش داشتن در هدف قرار گرفتن تأسیسات نفتی آرامکو، بدون ارائه حتی کوچکترین سند و مدرکی، پیشنهاد مذاکره از سوی عربستان سعودی را بی خاصیت می کند، در حالی که اگر عربستان سعودی خواهان مذاکران و پایان دادن به 40 سال دشمنی با جمهوری اسلامی ایران است، ابتدا باید دست از دشمنی با ایران بردارد.

در هر صورت، عربستان سعودی در شرایط کنون به طور وحشتناک احساس خطر کرده است که پیشنهاد مذاکره به ایران داده است.

فشار یمنی ها راه تنفس عربستان سعودی را بسته و در صورت ادامه جنگ رژیم سعودی علیه مردم مظلوم یمن، این فشار افزایش خواهد یافت و رژیم عربستان سعودی را خفه خواهد کرد.

عربستان می خواهد ایران را واسطه قرار دهد تا دست مردم یمن از گلوی این رژیم برداشته شود تا نفس بکشد، آنگاه است که باز هم شاهد خواهیم بود سران این رژیم بار دیگر جنایات خود را آغاز خواهند کرد.