کد خبر: 181125

ازطرح ترور سردار سلیمانی تا ماجرای روستای چنار

دشمن وارد یک جنگ تمام عیار با جمهوری اسلامی ایران شده و از هر راهی وارد می شود تا بتواند ضربه ای بزند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

جنگ نظامی علیه ایران اسلامی شکل گرفت و 8 سال از عمر انقلاب در راه دفاع مقدس صرف شد.

دفاع مقدس نورانیت هایی داشت که در هیچ یک از جنگ های مدرن وجود نداشته و نخواهد داشت، تفاوت دوران دفاع مقدس ما با جنگ های رایج در دنیا، شگفتی دشمنان را هم بر انگیحته بود.

با این وجود دشمنان با رهبری آمریکا دست از توطئه و فشار به جمهوری اسلامی ایران برنداشتند، جنگ بود، تحریم های اقتصادی هم اعمال شد.

فشار حداکثری را ایران از همان سال اول پیروزی انقلاب علیه ایران اعمال شد، هر توطئه و دسیسه ای که وجود داشت تاکنون دشمنان علیه کشورمان اجرا کرده اند.

اما این که چرا تاکنون با این همه دشمنی های شدید، جمهوری اسلامی ایران پابرجا و ماندگار است، برای دشمنان معمای لاینحلی است که در مخیله آنها نمی گنجد و اگر هم به اندکی از آن دلایل دست پیدا کنند برای آنها باور پذیر نخواهد بود.

با قاطعیت باید بگوییم که اگر جنگی همچون جنگ تحمیلی 8 ساله که از سوی رژیم صدام آغاز شد برای هر کشور دیگری اتفاق می افتاد، کشور هدف در کمتر از چند ساعت سقوط می کرد.

هیچ کشوری به جز ایران اسلامی توان ایستادن مقابل آن جنگ تمام عیار را نداشت، ابرقدرت های شرق و غرب پشت صدام قرار گرفتند و همه رژیم های عربی منطقه نیز در حمایت از صدام دلارهای نفتی خود را به سوی عراق سرازیر کردند.

همزمان با جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی شدید علیه ایران اعمال شد که در نوع خود بی نظیر بود، بی نظیر از آن جهت که تاکنون علیه کشور دیگری آن گونه تحریم های اقتصادی اعمال نشده بود.

تحریم های اقتصادی پس از شکست صدام در جنگ علیه ایران،با افزایش بیشتری روبرو شد، چرا که آمریکا و همپیمانان او عزم خود را برای نابودی جمهوری اسلامی جزم کرده اند.

تحریم های اقتصادی در این 40 سال گذشته بی تأثیر نبوده و باعث بروز مشکلات اقتصادی به ویژه برای قشر ضعیف و متوسط جامعه گشته است، اما آن تأثیری که دشمنان در سر داشتند اتفاق نیفتاده چرا که ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران بسیار قوی تر و محکمتر از آن است که تحریم های اقتصادی آمریکا بتواند آن را از پا در آورد.

حتی می شد با وجود تحریم های اقصادی شدید که در اوج و حداکثر خود قرار دارد، اوضاع اقتصادی از وضعیت کنونی بسیار بهتر وقابل تحمل تر باشد، اما ضعف مدیریت در زمینه اقتصادی و تصمیمات غلطی که در این چند سال گذشته در اقتصاد کشور گرفته شده باعث شد تا تأثیر تحریم های اقتصادی خود را بیشتر نشان دهد.

بااین وجود می بینیم که همچنان جمهوریاسلامی ایران با صلابت و قدرت به راه خود ادامه می دهد.

اما توطئه های دشمنان با وجود شکست در پروژه های براندازی نظام اسلامی، پایان ندارد بلکه با اشکال تازه اعمال می شود.

تحریم های اقتصادی که برای تحت فشار قرار دادن مردم ایران اسلامی از سوی آمریکا و همپیمانان او اعمال شده و عهنوز هم ادامه دارد، به گمان ایجاد اعتراض و آنگاه اشوب و اغتشاش پیگیری می شود. سخت شدن معیشت مردم و سپس ورود آنها به فاز اعتراضی از اهدافی است که آمریکایی ها آن را دنبال می کنند.

ایالات متحده گرچه از تأثیر تحریم های اقتصادی هنوز ناامید نشده، اما این موضوع طولانی شده و حوصله سران کاخ سفید را سر برده است.

توطئه هایی که در منطقه غرب آسشیا شکل گرفته و هنوز هم ادامه دارد، در راستای تضعیف جمهوری اسلامی ایران در کنار تحریم های اقتصادی است که ایجاد شده است.

سوریه اکنون در یک قدمی پیروزی کامل است و تاکنون اکثر خاک خود را از گروه های تروریستی تکفیری وهابی پس گرفته، عراق نیز با وجودی که اختلافات در این کشور مانعی بر سر استقرار کامل امنیت است، اما گروه های تروریستی تحت حمایت آمریکا، سعوید و صهیونیست ها هنوز در این کشور فعال هستند.

اغتشاشات چند روزه در عراق آن هم در آستانه برگزاری بزرگترین کنگره انسانی در کربلا بخشی از پروژه ای است که دشمنان علیه جبهه مقاومت به کار گرفته اند.

اما این تنها توطئه هایی نیست که علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شده و می شود.

اقدام و طراحی ترور افرادی که در کشور تأثیرات مثبتی داشته و دارند، در دستور کار دشمنان جمهوری اسلامی ایران است.

به تازگی یک تیم ترور در کرمان شناسایی و متلاشی شده که قصد داشته سردار سرلشکر قاسم سلیمانی را ترور کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران که یکی از محبوب ترین چهره ها و شخصیت های کشور است و توانسته با اقدامات، تصمیمات و عملکرد خود که نشأت گرفته از آموزه های ولایی است، ثمراتی را برای نظام جمهوری ایران داشته باشد که دشمنان را عصبانی کرده است.

پیروزی های ایران در سوریه و عراق و حتی یمن به واسطه فرماندهی شخصیتی چون سردار سلمیمانی به دست آمده است و حتی فرمانده ارشد جبهه دشمن نیز اعتراف می کنند که سردار سلیمانی نقشه های آمریکا و اسرائیل را خنثی کرده است.

همه اتفاقاتی که در داخل و در پیرامون ایران می افتد باید با دقت زیر نظر باشد چرا که دشمنان دست از دشمنی با جمهوری اسلامی ایران بر نمی دارند.

حتی اتفاقاتی که در استان چهار محال و بختیاری و در یک روستای کوچک به نام چنار محمود افتاد، اتفاقات ساده و بی اهمیتی نیست.

ماجرای بیماری که برخی از اهالی آن دچار شده اند، هر چه که باشد باید مدیرت بحران شود، نه این که برخی مسئولین همچون وزیر بهداشت با سخنان خود باعث خشم بیشتر اهالی روستا شود و در پی آن عوامل نفوذی نیز وارد معترضین شده و آتش بیار معرکه شوند.

روشن است که در شرایط التهابی که اهالی روستا تحمل می کنند، نیازمند آرامش، دلداری و قوت قلب هستند. ایا باید نمک به زخم آنها پاشید؟
ماجرای این روستا هر چه بوده است، اشتباه و ناآگاهی اهالی از شرایط انتقال بیماری ایدز و یا حتی ناآشانایی با این بیماری، انتقال از راه سرنگ خون گیری و یا اعتیاد تزریقی، باید به گونه ای رفتار کرد که ماجرا بدون کمترین هزینه ای حل شود، نه با کتمان ماجرا و دوری از شفاف سازی.

چه بسا در این موضوع نیز فتنه ای و شیطنتی در کار بوده است که باز هم مردم و اهالی استان و روستا خود با هوشیاری آن را خنثی کردند.

اما در هر حال با وجود آنچه که در نوشتار رفت، جمهوری اسلامی ایران در شرایط حساسی است و این حساسیت باید هوشیاری بیشتر همه مسئولین را در پی داشته باشد.