کد خبر: 181120

بیمه زائران اربعین چگونه محاسبه می‌شود؟

سانحه پیش‌آمده برای دو دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی اربعین، تعیین تکلیف پوشش بیمه‌ای آسیب‌دیدگان و جان‌باختگان حوادث اربعین را بیش از پیش ضروری ساخت.
اتاق خبر 24

امسال نیز مانند سال‌های گذشته، تعداد زیادی از زائران اربعین در آستانه این روز راهی کشور عراق شدند، اما این رویداد گاهی با حادثه‌هایی تلخ نیز همراه است.

امسال در پی وقوع دو حادثه تصادف برای دو اتوبوس حامل زائران ایرانی در خاک عراق، پنج نفر کشته و ۵۳ تن مصدوم که مصدومان این دو حادثه به مراکز درمانی آبادان و خرمشهر منتقل شدند.

عزیمت به یک کشور خارجی در هر صورتی ممکن است مشکلاتی را برای مسافران ایجاد کند و در همین راستا، شرکت‌های بیمه، بیمه‌هایی را تحت عنوان بیمه مسافرتی به مسافران و به ویژه زائران اربعین ارائه می‌کنند که هزینه اندکی هم دارد.

ستاد مرکزی اربعین در سال جاری از زائران خواسته است که برای سفر به کشور عراق در این ایام در سامانه سماح متعلق به این ستاد ثبت‌نام کنند.

بر اساس آنچه در این سامانه ذکر شده، برای مراسم اربعین سال ۱۳۹۸ زائران می توانند تا ۳۰ صفر سال جاری قمری، بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار جهت زیارت اربعین امام حسین(ع) وارد کشور عراق شوند.

در این اطلاعیه آمده است که ثبت‌نام در سامانه سماح و پرداخت هزینه‌های مصوب به منزله قرار گرفتن تحت پوشش خدمات بیمه‌ای و درمانی در داخل خاک عراق خواهد بود.

منبع: خبرآنلاین