کد خبر: 181083

پیاده روی اربعین کلاس درسی مهم برای هر انسان

نویسنده کتاب «گلوله های داغ» گفت: من عاشق «امام حسین (ع)» هستم، شور و عشق به «اهل بیت (ع)» به خصوص شهدای دشت کربلا باعث شده تا من بار دیگر راهی این سفر شوم، اگر هزار بار دیگر نیز در این راه قدم بردارم کم است زیرا پیاده روی اربعین برای هر مسلمانی مثل کلاس درس بوده و به شور و شعور وی اضافه می‌کند.
اتاق خبر 24

رضا کشمیری نویسنده کتاب سفرنامه اربعین «گلوله های داغ» با اشاره به حضورش در شهر کاظمین برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین گفت: در حال حاضر در شهر کاظمین مستقر هستم و به زودی راهی سامرا خواهم شد، خوشحالم که بار دیگر قرعه به نام من افتاد تا بتوانم در پیاده روی اربعین شرکت کنم. 

وی درباره حال و هوای این روزهای شهر کاظمین افزود: استقبال چشمگیری از پیاده روی اربعین امسال شده و من شاهد حضور مسلمانان و حتی غیرمسلمانان از کشورهای مختلفی همچون لیبی، یمن و کشورهای اروپایی هستم.

این نویسنده کتاب‌های مذهبی با تاکید بر تسهیل روند حضور در مراسم پیاده روی اربعین نسبت به سالهای گذشته اذعان کرد: خوشبختانه امسال نسبت به سالهای گذشته حضور در پیاده روی اربعین بسیار راحت تر شده است، وضعیت حمل و نقل و ایاب و ذهاب از مرز تا شهر کاظمین و سامرا به شدت بهبود یافته و ماشین‌های زیادی برای انتقال زائران در نظر گرفته شده است. 

وی با اشاره به همکاری خوب مردم و مسئولین کشور عراق افزود: مردم عراق و اهالی بومی منطقه همواره به زائران لطف بیکرانی دارند و من در سفرهای قبلی نیز این تجربه را داشته ام، اما نکته قابل تامل همکاری بسیار خوب پلیس و مسئولین عراقی در پیاده روی اربعین امسال است. 

نویسنده کتاب «گلوله های داغ» حضور مردم نسبت به سالهای گذشته را چشمگیر خواند و اضافه کرد: جالب است که امسال تعداد بسیار بیشتری از ایرانیان راهی پیاده روی اربعین شده‌اند، من از همان ابتدای سفر این حجم از مشتاقان حسینی را دیدم و حال که در کاظمین حضور دارم هر لحظه بر تعداد زائران اضافه می شود. 

منبع: پارسینه