کد خبر: 181063

تردد با برگه گذر موقت فقط یکبار ممکن است

 برگه‌های تردد موقت فقط برای یک بار سفر به کشور عراق پیش بینی شده است و افراد نمی‌توانند با این برگ تردد مجدد به کشور عراق سفر کنند.
اتاق خبر 24

اگر پاسپورت افراد اعتبار داشته باشد و قصد سفر مجدد با همان پاسپورت به کشور عراق را داشته باشند، مشکلی برای خروج از کشور نخواهند بود؛ اما به دلیل اینکه برگه‌های تردد موقت فقط برای یک بار سفر به کشور عراق پیش بینی شده است، افراد نمی‌توانند با این برگ تردد، مجدد به کشور عراق سفر کنند.

در ایام اربعین فقط مرزهای زمینی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند، اما افرادی که قصد سفر به عراق از طریق مرزهای هوایی مسافرت کنند حتماً باید عوارض خروج را پرداخت کنند.

 افرادی دانشجو که موافقت سازمان وظیفه را جلب می‌کنند، برای مسافرت به هر کشوری نیازمند گذرنامه هستند؛ به همین دلیل دانشجویان پسر برای رفتن به عراق باید با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ درخواست گذرنامه کنند.

 امسال تسهیلاتی برای مشمولان غایب پیش‌بینی نشده است و فقط برای افراد محصل یا دانشجویانی که معافیت تحصیلی دارند، این امکان وجود دارد تا بدون مراجعه به سازمان نظام وظیفه و از طریق سامانه سخا نسبت به ثبت نام و دریافت مجوز اقدام کنند.

منبع: خبرآنلاین