کد خبر: 181029
یادداشت اتاق خبر24:

سرنوشت کسی که جنگ را می خواست به خاک ایران بکشاند!

شاید چند سال پیش بن سلمان ولیعهد سعودی احساس قدرت میکرد که مدام علیه جمهوری اسلامی ایران رجز خوانی می نمود!
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

سعودی ها با تفکر وهابیت که برای جهان اسلام و حتی برای دنیا زیان بار است، یک رقابت بی مفهومی را با جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده اند که باعث شده تا برای مردم مسلمان منطقه هزینه ساز شود.

این رقابت نه تنها سودمند نیست بلکه باعث شده تا سعودی ها با همراهی آمریکا و صهیونیست ها سناریوهایی را در غرب آسیا پیاده کنند که در راستای اهداف آمریکا برای منطقه است.

برنامه آمریکا برای منطقه ای که از آن هزاران کیلومتر فاصله دارد، نابودی جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت متشکل از سوریه، لبنان، عراق، یمن، فلسطین و برخی دیگر از کشورهای اسلامی است.

پروژه نابودی جبهه مقاومت با محوریت ایران اسلامی تاکنون با شکست روبرو بوده است، شکستی که باعث آن سیاست ها و تصمیماتی است که نظام جمهوری اسلامی ایران با رهبری حضرت آیت الله خامنه اتخاذ کرده و اکنون ایران را تبدیل به یک تصمیم ساز تأثیر گذار در منطقه و حتی جهان کرده است.

شکست های پی در پی ریاض مقابل جمهوری اسلامی ایران، آنها را همچون صهیونیست ها مقابل ایران درمانده کرده و هر بار موضعی متفاوت از گذشته خود اتخاذ میکنند.

سال 96 بود که بن سلمان ولیعهد سعودی و وزیر دفاع این رژیم تهدید کرد که جنگ را به داخل ایران خواهد کشاند!

ادعایی که همان زمان نیز بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان، آن را به استهزاء گرفتند چرا که می دانستند رژیم سعودی چنین توانی ندارد.

بن سلمان در گفت و گو با شبکه ای بی سی گفته بود؛ ریاض منتظر جنگ در درون عربستان نخواهد ماند و برای کشاندن نبرد به درون ایران تلاش می‌کند.

وی گفته بود؛ هیچ نقطه مشترکی میان ایران و عربستان نیست، چگونه می‌توان با آنان به تفاهم رسید؟ منطق ایران زمینه‌سازی برای ظهور مهدی است که آن هم از طریق سیطره بر جهان اسلام محقق می‌شود. هدف اصلی نظام ایران رسیدن به قبله مسلمانان است. ما منتظر نمی‌مانیم که عربستان میدان جنگ شود، بلکه تلاش می‌کنیم نبرد را به درون ایران بکشانیم، فکر افراط‌گرای ایران مانع گفت‌وگو با تهران است.»

سخنان بن سلمان بالاترین سطح دشمنی یک رژیم با کشوری همسایه است که همه تلاش آن برای برقراری و استمرار امنیت و صلح در منطقه بوده است.

تهدیدی که بن سلمان بیش از 2 سال پیش علیه ایران مطرح کرده بود، نه تنها محقق نشد، بلکه برعکس آن نیز اتفاق افتاده است.

جنگ عربستان سعودی علیه مردم مظلوم یمن که پنجمین سال خود را می گذراند، توانایی سعودی ها را نشان داد.

رژیم سعودی با وجود ائتلافی که علیه انقلاب مردم یمن راه انداخته نه تنها نتوانسته به اهداف خود دست یابد بلکه روند جنگ در حال تغییر و تحولاتی است که باعث نگرانی شدید سران سعودی شده است.

این که نیروهای انصار الله یمن در عمق خاک عربستان سعودی عملیات پهپادی و زمینی انجام می دهند و در این عملیات ها تأسیسات نفتی آرامکو هدف قرار می گیرد و صدها نفر از نیروهای نظامی سعودی در نجران به اسارات ارتش و انصار الله یمن در می آید، این پیام را دارد که رژیمی که قصد داشت جنگ را به داخل ایران بکشاند، خود اکنون درگیر جنگی است که نمیتواند از پس آن بر بیاید.
درماندگی در رفتارهای سران سعودی به خوبی در گفتار و مواضع آنها دیده می شود.

بن سلمان چندی پیش در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی از گفت و گو و دیپلماسی با ایران سخن گفته بود.

ولیعهد عربستان سعودی در گفت و گو با سی بی اس آمریکا گفته است؛ در مواجهه با ایران دیپلماسی را به گزینه نظامی ترجیح میدهد.

چنین موضعی، باور به ضعفی است که درون سیستم حاکم عربستان سعودی وجود دارد، حتی آن زمان که ایران را تهدید میکرد نیز از ضعف خود آگاه بود.

کسی که میخواست جنگ را به داخل خاک ایران بکشاند اکنون دم از گفت وگو و دیپلماسی میزند.

عربستان در جبهه نبرد با ایران تاکنون چندین شکست را تجربه کرده است، اما برای او عبرت نشده و اکنون نیز نمی توان به عجز و لابه های سران سعودی توجه کرد.

درماندگی سعودی ها برای بیرون آمدن از منجلابی است که در حال فرو رفتن در آن هستند و اکنون تنها نجات دهنده خود را ایران می دانند.

آیا ایران به پیشنهاد سعودی ها پاسخ مثبت دهد یا دست رد بر سینه این جنایتکاران بزند؟

عقل، منطق، سیاست و حتی جوانمردی نیز میگوید باید به توبه گرگ بی توجه بود، توبه گرگ مرگ است و سزای خاندان جنایتکار سعودی نیز مرگ است.

نباید فرصت احیای دوباره به سعودی ها داده شود.