کد خبر: 181007

دوره دبستان را در مدارس دریابید

«احترام»، «محبت» و «تکریم شخصیت» کودکان، مثلث طلایی تعلیم و تربیت اسلامی است که برای تمام قرون و برای همه فصل‌ها و نسل‌ها تا پهنه و گستره ابدیت، جاودان و الهام‌بخش است.
اتاق خبر 24

حسین هراتی معاون پرورشی اسبق  وزارت آموزش و پرورش :

در یادداشتی به مناسبت هفته کودک نوشت: مجسمه‌ساز یا پیکرتراش وقتی می‌خواهد یک مجسمه را به عنوان نماد بسازد، بعد از انتخاب قطعه سنگ مرغوب و مناسب، اولین گام، طراحی «الگو» بر روی سنگ است؛ گام دوم بعد از آماده شدن و پیاده کردن الگو، دادن چشم و ابرو و دهان و گوش و سایر اعضاء و اندام‌های حسی بر روی سنگ می‌باشد و در گام سوم و پایانی صیقل زدن و زیبا نمودن ظاهر آن است.

بر اساس دیدگاه اکثریت قاطع روانشناسان و اساتید تعلیم و تربیت، دوره ابتدایی یا همان دبستان - در اصل ادبستان بوده است. دوره «الگوسازی» و نهادینه، زیربنایی و اساسی و شالوده تعلیم و تربیت است، دوره دبیرستان، مرحله سازندگی اعضا و جوارح ظاهری پیکر است و در ایستگاه دانشگاه که بعد از هجده سالگی شروع می‌شود و شکل می‌گیرد، رنگ و جلاء و زیباسازی تحقق پیدا می‌کند و چه زیبا و عمیق پیشوایان دین بیان نموده‌اند که «العلم فی‌الصغر، کالنقش فی‌الحجر» دانش در دوران کودکی همانند نقش و تصویر فناناپذیر و همیشگی بر روی سنگ است.

منبع: جام نیوز

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.