کد خبر: 180924

اربعین، پیوند مکتب حسینی و مهدوی

این روزها جاده عشق هموار است برای عاشقانی که چهل منزل به منزل می روند تا خود را همنوا با زینب کبری(س) به زیارت اربعین برسانند و کاروان پیاده امام علی (ع)آذربایجان‌شرقی نیز 10 سال است که دل‌های عاشق و منتظر را با خود همراه می کند تا جامانده از اربعین نباشند.
اتاق خبر 24

دوباره اربعین نزدیک است و قرار سالانه عاشقان راه حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) برای شرکت در بزرگ‌ترین راهپیمایی جهان فرا می‌رسد و قافله دل‌های شیدای اباعبدالله به راه افتادند تا قدم در جاده افلاکی نجف –کربلا بگذارند.

 قدم به قدم تا میعادگاه عشق

 گویی امسال رهروان، پرشورتر و بی‌قرارتر از هر سال دیگری با سپردن دل به جاده مسیر قدوم عمه سادات را به لطف اشک، تبرک می‌کنند تا به کربلای یار رسند... آن‌ها که قدم قدم تا حرم می‌روند از شوق زیارت بی‌قرارند و آن ها که جا می‌مانند گرفتار حسرت جانسوز دیدار. سفر به کربلا آن هم با پای پیاده، حکایت قرن‌ها عاشقی است...

 راز و رمز این همه دلدادگی و تکاپو برای زیارت کردن سید الشهداء(علیه السلام) در روز اربعین چیست؟ این کشمش و میل درونی فراتر از یک سفارش معمولی از سوی بزرگان دینی است که سفارشات بزرگان بر بسیاری از اعمال مستحب و حتی واجب بسیار است اما داستان اربعین و زیارت امام حسین(علیه السلام) در روز بیستم صفر حساب دیگری دارد.

 اربعین فقط یک مناسبت در تقویم ها نیست. تجلی گاهی است از عشق و دلدادگی به بهترین بنده خالق هستی. آنکه با خون خود، جهان را بیدار کرد و نوری خاموش ناپذیر.

 آنچه می توان راز زیارت اربعین امام حسین(علیه السلام) در کربلا دانست، نقش این روز در تداوم قیام حسینی است.

این روزها جاده عشق هموار است برای عاشقانی که چهل منزل به منزل با خود زمزمه می‌کنند...

« جاده و اسب مهیاست بیا تا برویم     کربلا منتظر ماست بیا تا برویم

ایستاده ست به تفسیر قیامت زینب        آن سوی واقعه پیداست بیا تا برویم»

عاشقانی که به ندای «هل من ناصر حسین» در طول زمان لبیک گفته‌اند این روزها در کنگره عظیم اربعین گردهم جمع شده‌اند و مسیر عشق را با پای پیاده با گذر از عمودهای مختلف طی می‌کنند تا برای عرض ارادت، خود را به حرم اباعبدالل‌ الحسین (ع) برسانند.

منبع: تابناک