کد خبر: 180913

خودرو مناسب سرویس مدارس در کشور نداریم

رانندگان سرویس مدارسی که توسط شهرداری‌ها در داخل شهر و توسط ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در جاده‌ها و روستا‌ها خدمات ارایه می‌دهند شناسایی و به آموزش و پروزش معرفی می‌شوند تا پلیس راهنمایی و رانندگی در کنار این سازمان‌ها آموزش‌های لازم را به رانندگان ارایه کند.
اتاق خبر 24

سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا :

تلاش بر این است که مسائل مربوط به اخلاق حرفه‌ای و موضوعات ترافیکی آموزش داده شود تا ایمنی و سلامت دانش آموزان بیش از پیش تامین شود.

 خودرو‌های مخصوص سرویس مدارس در کشور‌های مختلف در ابعاد و اندازه مینی بوس یا اتوبوس بوده، ارتفاع کوتاه و صندلی‌های متناسب با دانش آموزان دارد و به جای اینکه ۱۰ تا سواری مشغول انتقال دانش آموزان باشد برای جابه جایی ۴۰ دانش آموز این می‌تواند جای آن را بگیرد.

 تا زمانی که این خودرو‌ها وجود ندارند باید رانندگان سالم، آموزش دیده، متعهد و مسئولیت پذیر را به کار بگیریم تا خلا نبود خودور‌های ایمن را پر کنیم.

سرهنگ جهانی با تاکید بر اینکه در کلاس‌های آموزش رانندگان سرویس مدارش علل تصادفات رانندگان به دقت تشریح می‌شود تا حادثه دوباره‌ای تکرار نشود، افزود: تلاش بر این است با آموزش رانندگان علاوه بر تامین سلامت دانش آموزان، انتقال رفتار‌های ترافیکی نیز به بچه‌ها صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا