کد خبر: 180664

در مهد کودک‌های لاکچری چه می‌گذرد؟

شهریه‌های نجومی و لزوم وجود آموزش‌های اضافی در مهدکودک‌های گران‌قیمت موضوعی است که در گزارش پیش رو مورد بررسی قرار داده ایم.
اتاق خبر 24

این روز‌ها انتخاب مهدکودک مناسب برای کودکان خیلی از والدین را سردرگم کرده است. شاید تا چند سال پیش کسی فکرش را نمی‌کرد که رقابت بین مهدکودک‌ها تا این اندازه بالا بگیرد و مهد‌هایی پیدا شوند که با کلاس‌های اضافه و قیمت‌های نجومی انتخاب را برای خانواده‌ها سخت کنند. مهد‌هایی که در آن از کلاس زبان گرفته تا موسیقی، شطرنج، سوارکاری و آشپزی وجود دارد. برای بررسی شهریه‌های نجومی و لزوم وجود آموزش‌های اضافی در مهدکودک‌های گران‌قیمت با پریسا قیاسی روانشناس کودک و حبیب‌الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفتگو کردیم.مهدکودک‌های گران‌قیمت پکیج‌های متنوعی را با شهریه‌های مختلف ارائه می‌دهند که مبلغ هر پکیج بنا بر امکانات و خدماتی که ارائه می‌شود، متفاوت است.

شهریه ثابت این مهد‌ها از ۸۰۰ هزار تومان شروع می‌شود تا یک میلیون و دویست هزار تومان که دریافت هزینه ثابت بستگی به میزان ساعت نگهداری از کودک دارد؛ علاوه بر شهریه ثابت، هزینه غذا، میان وعده و فوق‌برنامه‌ها جداگانه محاسبه می‌شود. مسئول مهدکودکی حوالی خیابان زعفرانیه می‌گوید: «مهدکودک ما زبان فرانسه و انگلیسی را به کودکان آموزش می‌دهد و برگزاری کلاس‌های ژیمناستیک، سفالگری، شاهنامه‌خوانی، آشپزی ملل، شطرنج، سلفژ کودکان، سوارکاری از دیگر امکانات ماست. پایین‌ترین پکیج شامل نقاشی، داستان‌خوانی و آموزش نکات اخلاقی و بازی لگو است که با احتساب غذا و میان وعده ماهانه حدود دو میلیون و دویست هزار تومان تمام می‌شود.»

 

منبع: خبرگزاری ایرنا