کد خبر: 180609

دلار زیر تیغ کشورهای تحت تحریم

در ادامه تلاش‌ها برای جلوگیری از سلطه دلار در بازارهای جهانی، ونزوئلا بدهی‌های روسیه را به روبل می‌پردازد. روسیه هم به سایر کشورها اعلام کرده اقدام مشابهی را انجام دهند.
اتاق خبر 24

سرگئی استورچاک، معاون وزیر اقتصاد روسیه، اعلام کرد که کاراکاس بدهی‌های خود را به روسیه در قالب ارز ملی روبل پرداخت می‌کند.

این مقام مسئول اعلام کرد: روسیه به همه بدهکاران خود اعلام کرده که از فرصت پرداخت بدهی‌های خودشان با روبل برای جلوگیری از سلطه دلار استفاده کنند.

پیش از این اعلام شده بود که ونزوئلا معادل 3.15 میلیارد دلار به مسکو انتقال داده است، اما به ارز پرداختی اشاره‌ای نشده بود.

در حال حاضر دولت ونزوئلا با سخت‌ترین تحریم‌های آمریکا از جمله تحریم نفتی که برای کسب درآمد این کشور بسیار حیاتی است، مواجه است. بانک مرکزی این کشور هم در فهرست تحریم‌های آمریکا است و باعث شده که این کشور نتواند نقل و انتقال مالی خود را با دلار انجام دهد.

در ماه آوریل کاراکاس پرداختی حدود 100 میلیون دلار به روسیه داشت و انتظار می‌رفت که 200 میلیون دلار هم در پاییز انجام دهد. در همان زمان گزارش دادند که احتمالا ونزوئلا برای پرداخت بدهی‌های خود از عملیات تهاتری نیز استفاده کند و در آن از طلا و نفت نیز به کار گرفته شود.

منبع: جام جم آنلاین

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.