کد خبر: 180436

افزایش جزئی نرخ دلار

در شرایطی که سمت تقاضا در بازار سکه تضعیف شده است، از نگاه برخی از معامله‌گران طبیعی است که انتظار افت نرخ سکه را داشته باشیم.
اتاق خبر 24

در شرایطی که سمت تقاضا در بازار سکه تضعیف شده است، از نگاه برخی از معامله‌گران طبیعی است که انتظار افت نرخ سکه را داشته باشیم. در این شرایط نوسان‌گیران و معامله‌گران بزرگ هستند که شاید به واسطه نوسانات اونس و دلار در بازار سکه موقعیت خرید بگیرند.

گسترش‌نیوز: در نخستین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی و دلار در دو جهت مخالف حرکت کردند. روز شنبه، دلار در حالی به سوی سطح ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومانی گام برداشت که سکه تمام بهار آزادی با فشار کاهشی‌ها تا نزدیکی مرز ۴ میلیون تومان عقب‌نشینی کرد. دیروز هر سکه تمام بهار آزادی ۲۹ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۴ میلیون و ۵ هزار تومان رسید. این سومین افت متوالی فلز گران‌بهای داخلی بود و موجب شد که کمترین سطح قیمتی آن از ۲۵ شهریورماه به ثبت برسد.

رکورد کاهشی ۲ هفته‌ای سکه تمام بهار آزادی تحت تاثیر اثرگذاری متغیری خارجی به نام طلای جهانی صورت گرفت که در آخرین روز کاری به زیر مرز هزار و ۵۰۰ دلاری رفته بود. روز جمعه بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی روی عدد هزار و ۴۹۶ دلار قرار گرفت؛ با این افت، طلای جهانی در هفته گذشته یک درصد از ارزش خود را از دست داد و نرخ سکه را نیز در بازار سبزه میدان تحت فشار قرار داد.

به گفته فعالان، در روزهای گذشته بازار سکه بیشتر از روند بهای طلای جهانی به اتفاقات بازار ارز داخلی واکنش نشان می‌داد؛ ولی داستان در نخستین روز از دومین هفته مهرماه فرق می‌کرد. در این روز نرخ دلار ۱۰ تومان بالا رفت و روی نقطه ۱۱ هزار و ۴۳۰ تومان قرار گرفت. با این حال، سکه این افزایش را از آن جهت که محدود بود و سیگنالی از ادامه افزایش نرخ نداد، جدی نگرفت.

منبع: جام نیوز

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.