کد خبر: 180158

نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه امروز دشمنان از تجاوز مستقیم نظامی به کشور نا‌امید شده‌اند، گفت: نتیجه تجاوز به این کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود.
اتاق خبر 24

سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت ایام این هفته، اظهار داشت: کشور عزیز ایران در طی قرن های گذشته بعنوان کشوری ضعیف و عقب مانده مورد شناخت کشورهای دیگر در جهان بوده و در قرن بیستم بعنوان حلقه ای از زنجیره استکبار غربی ماموریت و مسئولیتی غیر بومی و واگذار شده از طرف آمریکا و ناتو را داشته است.

وی افزود: اما در چهل سال اخیر کشورمان با شاخص های دیگری شناخته شده است؛ کشور ما همان کشوری است که با وجود بی طرفی و کشوری که تا کنون تجاوزی در کارنامه آن ثبت نشده است، اما در جنگ با روس‌ها و یا جنگ دوم جهانی مورد تجاوز قرار گرفت و ریالی غرامت نیز به آن پرداخت نشد.

سرلشکر باقری ادامه داد: اما کشور ما در جنگ تحمیلی وقتی مورد تجاوز قرار گرفت به گونه دیگری عمل کرد و کارنامه دیگری از خود نشان داد. دشمن و استکبار جهانی این انقلاب را تحمل نکرد و با تمام قوا پشت کشوری ایستاد که انگیزه ای برای تجاوز به کشور را داشت.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به استعداد دشمن در زمان تجاوز به کشور، تصریح کرد: در سمت دشمن ما کشوری قرار داشت که پس از انقلاب اسلامی ارتش خود را برای تجاوز به کشورمان با کمک قدرت های جهانی مجهز کرد. این حمله چنان طراحی شده و برنامه ریزی شده بود که اگر برابر روال جنگ های طبیعی جهان پیش می رفت، حتما باید در مدت کوتاهی کشور ما سقوط می کرد و یا در معرض تجزیه قرار می‌گرفت.

** کشورهای اروپایی که امروز به تعهدات خود عمل نمی‌کنند در کنار صدام بودند

وی گفت: زمانی که آقای هاشمی به پادشاه عربستان معترض شد که چرا 35 میلیارد دلار به عراق کمک کرده‌اید، آن پادشاه گفت خیر ما 50 میلیارد دلار به عراق کمک کرده‌ایم. ریل و راه آهن و بنادر کویت و عربستان همه در اختیار صدام بود و از نظر تسلیحاتی نیز تمام قدرت‌های بزرگ دنیا به روز ترین تسلیحات خود را در اختیار عراق قرار می‌دادند.

سرلشکر باقری ادامه داد: کشورهایی مثل فرانسه و آلمان و کشورهایی که به تعهدات خود در برجام عمل نمی‌کنند و امروز  شاهد آن هستیم که بیانیه صادر می‌کند، در آن زمان هم در کنار صدام قرار داشتند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.