کد خبر: 180146
یادداشت اتاق خبر24:

رژیم سعودی باید اندکی شعور سیاسی بیابد

جمهوری اسلامی ایران که واهمه ای از جنگ ندارد، آزموده را آزمودن خطا است، اما رژیم سعودی باید اندکی شعور سیاسی بیابد و آن را به کار گیرد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

هدف قرار گرفتن تأسیسات نفتی آرامکو در عمق خاک عربستان سعودی، شوک بزرگی بر اردوگاه ائتلاف سعودی وارد کرده است، گیجی این شوک هنوز هم دیده می شود.

تصور چنین عملیاتی در مخیله سران سعودی حتی آمریکایی نمی گنجید، چرا که از تسلیحات خریداری شده از آمریکا اطمینان داشتند و تصور می کردند که سپر دفاع موشکی که با موشک های پرآوازه پاتریوت خودنمایی می کند می تواند هر جنبنده ای را در هوا نشانه برود.

آمریکا خود را فدای رژیمی نخواهد کرد که پایه های حکومت بسیار متزلزلی دارد، رژیم سعودی علاوه بر شکست مقابل مردم مظلوم اما مقاوم و با ایمان یمن، از درون نیز با مشکلات بسیار وخیمی روبرو است، عربستان سعودی آتش زیر خاکستر است و میرود تا این آتش از زیر خاکستر سر برآورد و شعله های آن آتش را به جان آل سعود بیندازند.

آمریکا به خوبی از واقعیت های درونی عربستان سعودی آگاه است، ترامپ تنها در این اندیشه است که تا می تواند پیش از سقوط رژیم سعودی، آنها را بدوشد.

خاندان سلمان به ویژه ولیعهد جوان و خام این کشور باید تاکنون درک کرده باشد که نمی تواند روی آمریکا حسبا باز  کند، او باید بداند بر روی دیوار چه کسی یادگاری می نویسد!

رژیم سعودی اگر عقلانیت و اندکی شعور سیاسی داشت، هیچگاه خود را با جمهوری اسلامی ایران در نمی انداخت.

عربستان می توانست یک رابطه حداقلی و به دور از دشمنی و تنش با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد، تا آن که اکنون دچار گرفتاری های وخیمی شود که خود آنها را ساخته است.

مشکل اساسی عربستان سعودی آن است که تن به خواسته های آمریکایی ها می دهد که حتی تره هم برای آل سعود خورد نمی کنند!

عربستان چه بخواهد چه نخواهد، در منطقه غرب آسیا و خلیج فارس با جمهوری اسلامی ایران همسایه است و اگر می خواهد در این منطقه ماندگار شود و به حیات خود ادامه دهد باید برخی چارچوب ها و شرایط منطقه را رعایت کند در غیر این صورت اگر در اندیشه درگیری با جمهوری اسلامی ایران است آن هم به بهانه حمله به تأسیسات نفتی خود، سخت در اشتباه است چرا که آمریکا اگر وارد درگیری شود تنها تماشاگر آن خواهد بود و عربستان سعودی گوشت قربانی این جنگ!

سعودی ها یک راه بیشتر ندارند، پایان جنگ علیه مردم مظلوم و مقاوم یمن، خروج نیروهای ائتلافی از خاک این کشور، پایان مخاصمه با جمهوری اسلامی ایران و در نهایت یک زیست ساده و بدون تنش و چالش در منطقه، این بهترین گزینه برای رژیمی است که گاو شیرده آمریکایی ها است.

تسلیحات آمریکایی خریداری شده از سوی رژیم سعودی نیز آزمایش خود را در جنگ یمن پس داد، پدافند هوایی که قادر به هدف قرار دادن چند پهپاد ساده نیست روشن است که ناتوان است.

سلاح های آمریکایی فروخته شده به عربستان سعودی، تنها برای کشتار مردم بی دفاع کاربرد دارد و در جنگ واقعی زمینگیر می شود.
در هر حال این گوی و این میدان، ما جنگ طلب نیستیم، اما مرد جنگیم، می دانیم چگونه باید جنگید.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.