کد خبر: 180119

تسلیحاتی که خواب را از دشمنان گرفته اند

جمهوری اسلامی ایران پس از شکل گیری، تلاش خود برای افزایش توان دفاعی آغاز کرد تا وابستگی ها به غرب و شرق را در این زمینه از بین ببرد. این روزها حاصل این پیشرفت ها از موشک های مختلف کوتاه برد و برد بلند تا پهپاد و زیردریایی و انواع پرنده دشمنان را از هر اقدام نظامی دور و نا امید کرده است.
اتاق خبر 24

مهندسین و متخصصین زیادی در این زمینه شبانه  روز تلاش کردند و به موفقیت‌های چشمگیری دست یافتند تاحدی که امروز ایران در زمینه تسلیحات نظامی اعم از سلاح‌ها ،ماشین‌ها ،زره پوش‌ ها، تجهیزات ضد تانک و ضدهوایی حرفی برای گفتن دارد.

موضوعی که چند سالی در تمامی محافل بین المللی مطرح می‌شود، بحث موشکی جمهوری اسلامی ایران است. مقامات کشورمان بار‌ها به صراحت اعلام کردند که برنامه موشکی جزو خطوط قرمزی است که به هیچ وجه در مورد آن مذاکره نمی‌کنند.از نگاه تهران، برنامه موشکی مسئله‌ای مستقل از برنامه هسته‌ای و برجام و هر توافق دیگری است و جزو توانایی‌های نظامی متعارف به حساب می‌آید که ربطی به توانایی‌های غیرمتعارف مانند کلاهک هسته‌ای ندارد.

حدود بیست و پنج سال پیش جمهوری اسلامی ایران کار روی تولید انواع موشک‌های بالستیک را آغاز کرد.سجیل،خانواده شهاب،خلیج فارس قدر قیام و صدها موشک بالستیک دیگر که با موفقیت کامل آزمایش و به هدف از پیش تعیین شده اصابت کردندهمچنین بازدارندگی خوبی برای کشور ایجاد کرده اند، بطوری که آمریکا و اذنابش سال‌ها است که در اطراف کشورمان تقلا می‌کنند، اما جرات یک نگاه چپ به خاک این کشور را ندارند.

و اما دیروز 31شهریور1398 در جریان رژه نیروهای مسلح که در جوار حرم امام خمینی(ره)  برگزار و مهلک‌ترین موشک بالستیک ایران مجهز به کلاهک جدید رونمایی شد.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.