کد خبر: 180111

آخرین خبرها از حذف دفترچه‌های کاغذی درمان

رئیس سازمان بیمه سلامت از حذف کاربرد دفترچه‌های کاغذی درمان در آینده نزدیک خبر داد.
اتاق خبر 24

طاهر موهبتی، با بیان اینکه چیزی به نام ادغام دفترچه‌های درمانی نداریم، گفت: وقتی سیستم الکترونیکی بر همه امور مسلط شود کد ملی افراد ملاک قرار گرفته و خواه یا ناخواه نقش دفترچه‌های کاغذی کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه حذف دفترچه‌های کاغذی به این زودی از فرآیند درمان کار سختی است، افزود: به طور مثال پس از ۲۵ سال که از بانکداری الکترونیک می‌گذرد نقش و کاربری دسته چک نسبت به گذشته کم رنگ شده، اما هنوز حذف کامل آن ممکن نشده است.

موهبتی با تاکید بر اینکه برای حذف کامل دفترچه‌های کاغذی نیازمند زیرساخت اینترنتی هستیم، تصریح کرد: قطع یا کند شدن اینترنت هم می‌تواند در صورت حذف کاغذی دفترچه‌ها مشکلاتی را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه باید نقش دفترچه‌های کاغذی را در سایه زیرساخت‌های الکترونیکی کم رنگ کنیم، گفت: در همه جای دنیا حذف کامل دفترچه‌های کاغذی ممکن نشده، زیرا احتمالی را برای وقوع وقفه در زیرساخت‌های الکترونیکی در نظر گرفته اند.

موهبتی ادامه داد: باید جایگزینی برای دفترچه‌های کاغذی در صورت بروز اختلال در سیستم‌های الکترونیکی دیده شود این کاری است که بسیاری از کشور‌ها برای حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی انجام داده اند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه سالی ۲۰ میلیون دفترچه چاپ می‌کنم که این میزان چاپ دفترچه در نتیجه الکترونیکی شدن امور باید به هر ۱۰ یا ۲۰ سال برسد، گفت: کاهش کاربرد دفترچه و به صفر رساندن آن در دستور کار بوده تا با رشد زیرساخت‌های فنی ممکن شود.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.