کد خبر: 180105
رئیسی: ضرورت بازنگری

مشکلات مشابه هپکو در کشور وجود دارد

رئیس قوه قضائیه: باید درباره واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی همه واحدهایی که دچار مشکل شده‌اند، بازنگری شود.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تشکر از اقدام دولت برای رفع مشکلات کارکنان شرکت هپکو، اظهار کرد: این مسائل فقط مشکل هپکو و فقط مشکل اراک نیست، مشکلات مشابه هپکو، در سراسر کشور وجود دارد. در خود اراک چندین شرکت داریم که به بخش خصوصی واگذار شده اما نحوه واگذاری پیامدهایی داشته و غصه‌هایی هم درست کرده است.

رئیس قوه‌ قضائیه گفت: غصه اول این است که در واگذاری به بخش خصوصی، ضوابط رعایت نشده است. غصه دوم این است که کارخانه دچار رکود در تولید شده، غصه سوم این است که کارگران بیکار شده‌اند، غصه چهارم این است که حقوق کارگران پرداخت نشده، غصه پنجم اینکه به اعتراض‌های دلسوزان و کارگران توجه نشده و غصه آخر هم اینکه برای قوه قضاییه مشکل درست شده است.

رئیسی تأکید کرد: باید درباره واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی همه واحدهایی که دچار مشکل شده‌اند، بازنگری شود. در خصوصی‌سازی اولین نکته اشکالات ساختاری است که باید حتماً برطرف شود و در نوع واگذاری‌ها اشکالاتی وجود دارد که باید به آنها توجه شود. توجه به این نکات، می‌تواند آینده را در این زمینه تضمین کند. خصوصی‌سازی از ضروریات کشور است اما باید این کار با رعایت مقررات و توانمندی‌های فردی که به او واگذار می‌شود و رعایت همه جوانب صورت گیرد.

رئیس قوه‌ قضائیه در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت توجه به اسناد مصوب در حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش افزود:​ آنچه می‌خواهم در این زمینه تأکید کنم، مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره امنیت اخلاقی و روانی دانش‌آموزان و دانشجویان است.

وی خطاب به مدیران مدارس و دانشگاه‌ها گفت: امروز دانشجویان و دانش‌آموزان در اختیار شما هستند و  توجه به بهداشت اخلاقی و روحی این عزیزان بسیار امر مهمی است. در سند مصوب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که در آن وظیفه آموزش عالی و آموزش و پرورش تعیین شده، بر حفظ عفاف و حجاب تأکید شده است و بندهای مشخصی وجود دارد.

رئیسی  در ادامه با توجه به گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: همواره باید از این گنجینه استفاده کنیم. ملت ایران در موفقیت بر دشمن رموزی داشتند که رمز اول ایمان و اعتقاد مردم به خدای متعال و وعده صادق الهی است و رمز دیگر این پیروزی هم روحیه جهاد، ایثارگری و حماسه‌آفرینی است.

رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: همواره باید هنرمندان و صاحبان قلم در تبیین رشادت‌ها و حماسه‌آفرینی‌های دفاع مقدس کار کنند. روحیه بسیجی مردم و همکاری و همراهی مردم با نیرو‌های مسلح که جبهه‌ها را اداره می‌کردند، رمز دیگر موفقیت این ملت بزرگ در آن دوران است. آنچه نتیجه می‌دهد، راهبرد مقاومت است و مذاکره در هیچ سطحی صورت نخواهد گرفت. همه مسئولان مصمم هستند راهبرد مقاومت و ایستادگی را دنبال کنند.

وی با تذکر نسبت به اینکه "جنگ ما تمام نشده است"، گفت: جنگ اقتصادی، جنگ روانی، جنگ رسانه‌ای و اطلاعاتی بر ضد ملت ایران جریان دارد و دشمن می‌کوشد که این ملت بزرگ را از ادامه راهی که انتخاب کرده است، بازدارد. آنچه می‌تواند دشمن را زمینگیر و وادار به عقب‌نشینی کند، فقط ایستادگی و مقاومت فعال است. درسی که ما از رهبر معظم انقلاب آموخته‌ایم، این است که راهبرد مقاومت جواب می‌دهد.

رئیس تأکید کرد: اگر شما امروز می‌بینید دشمن حرم مطهر عسکریین را تخریب می‌کند برای این است که این بارگاه انسان‌ساز است و انسان با روحیه جهادی و دشمن‌ستیزی می‌سازد، بنابراین دشمن می‌خواهد که این حرم‌ها وجود نداشته باشد. امروز ما بیش از هر زمان باید نکته مورد تأکید رهبر معظم انقلاب را مبنی بر جواب دادن راهبرد مقاومت و صورت نگرفتن مذاکره، مورد توجه جدی قرار دهیم.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.