کد خبر: 180083

انقلاب چگونه سطح چالش خود با مستکبران را بالا برد؟

انقلاب اسلامی از ابتدا با دولت‌های استکباری جهان با چالش‌هایی روبه‌رو بوده که امروز سطح این چالش‌ها بیشتر شده و اقتدار جمهوری اسلامی افزایش یافته است.
اتاق خبر 24

بیانیه «گام دوم انقلاب اسلامی» که بعد از 22 بهمن 97 و از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شد، سرآغاز فصل جدیدی در جمهوری اسلامی ایران است، فصلی که از این پس باید با امید و تکیه بر جوانان بر مشکلات گذشته و ناکامی‌ها غلبه کرد و این کار جز با شناخت نقاط ضعف و قوت 40ساله انقلاب میسر نمی‌شود.

 در راستای تبیین این بیانیه، در سلسله گزارش‌هایی به بررسی بندهایی از این بیانیه می‌پردازد تا شناخت رهنمودهای رهبر انقلاب در شروع فصل جدید جمهوری اسلامی راحت‌تر صورت گیرد.

در ادامه بیست و سومین گزارش را با موضوع «تغییر چالش‌های انقلاب و شکست مستکبران» می‌خوانید:

رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران می‌فرمایند: "ایران مقتدر، امروز هم مانند آغاز انقلاب با چالشهای مستکبران روبه‌رو است امّا با تفاوتی کاملاً معنی‌دار. اگر آن روز چالش با آمریکا بر سر کوتاه کردن دست عمّال بیگانه یا تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران یا رسوا کردن لانه‌ی جاسوسی بود، امروز چالش بر سرِ حضور ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونیستی و برچیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقه‌ی غرب آسیا و حمایت جمهوری اسلامی از مبارزات مجاهدان فلسطینی در قلب سرزمین‌های اشغالی و دفاع از پرچم برافراشته‌ی حزب‌الله و مقاومت در سراسر این منطقه است. و اگر آن روز، مشکل غرب جلوگیری از خرید تسلیحات ابتدایی برای ایران بود،‌ امروز مشکل او جلوگیری از انتقال سلاح‌های پیشرفته‌ی ایرانی به نیروهای مقاومت است. و اگر آن روز گمان آمریکا آن بود که با چند ایرانی خودفروخته یا با چند هواپیما و بالگرد خواهد توانست بر نظام اسلامی و ملّت ایران فائق آید، امروز برای مقابله‌ی سیاسی و امنیّتی با جمهوری اسلامی، خود را محتاج به یک ائتلاف بزرگ از ده‌ها دولت معاند یا مرعوب می‌بیند و البتّه باز هم در رویارویی، شکست می‌خورد".

با پیروزی انقلاب اسلامی، اولین سفارت‌خانه‌ای که توسط مردم ایران فتح شد و تغییر ماهوی داد، سفارت رژیم صهیونیستی بود. سفارت رژیم صهیونیستی در خیابان کاخ سابق (فلسطین فعلی) واقع شده بود و در ساعات اولیه پیروزی انقلاب، به‌تسخیر مردم انقلابی درآمده و تابلوی سفارت فلسطین بر سردر آن نصب شد. اتباع اسرائیلی نیز و سفیر رژیم صهیونیستی که در مخفی‌گاه خود در ایران باقی مانده بودند همراه با اتباع آمریکا در 29 بهمن از ایران خارج شدند.

روز 30 بهمن 1357 نیز به‌فاصله یک هفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مراسمی با حضور یاسر عرفات رهبر سازمان آزادی‌بخش فلسطین، هانی الحسن و اعضای شورای انقلاب اسلامی سفارت فلسطین در تهران در محل سابق سفارت اسرائیل گشایش یافت.

برچیده شدن پایگاه جاسوسی اسرائیل در تهران آرزوی دیرینه انقلابیون بود که روز 22 بهمن به آن جامه عمل پوشانیده شد. اقدام بعدی روز 13 آبان 58 با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به وقوع پیوست که به قطع مراودات سیاسی و اقتصادی بین دو دولت آمریکا و جمهوری اسلامی منجر شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.