کد خبر: 180050

کشور‌های خلیج فارس جرأت عمل در مورد جزایر سه‌گانه را ندارند

اولین قسمت از برنامه گفت‌وگو محور «پلاک» باشگاه خبرنگاران جوان با حضور معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش منتشر شد.
اتاق خبر 24

به مناسبت هفته دفاع مقدس قسمت اول برنامه گفت‌وگو محور «پلاک» با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران در سایت باشگاه خبرنگاران جوان منتشر می‌شود.

گفتنی است برنامه «پلاک» یک گفت‌وگوی رو در روست که قرار است به روایت عملیات‌های مهم دوران دفاع مقدس و نکته‌های ناگفته آن دوران با حضور یک مهمان شاخص بپردازد.

این برنامه که در باشگاه خبرنگاران جوان تولید می‌شود، در هفته دفاع مقدس روی سایت این مجموعه قرار می‌گیرد؛ لذا مخاطبان می‌توانند با مراجعه به صفحه اول سایت باشگاه خبرنگاران جوان به نشانی www.yjc.ir به تماشای آن بنشینند.

در ادامه متن کامل این گفتگو را می‌خوانید:

 امیر چطور شد که ارتش را انتخاب کردید و چرا؟

سیاری: من شغل نظامی را دوست داشتم.

 درباره وقتی که وارد دانشگاه افسری شدید برای ما بگویید؟

سیاری: من از دوران ابتدایی بخاطر شناختی که از ارتش به خصوص بحث چترباز‌ها در شیراز داشتم علاقه‌ پیدا کرده بودم که نظامی بشوم، از طرفی من، چون در تمام طول دوران تحصیل دانش آموز برتر بودم پس از اخذ دیپلم با وجود قبولی در دانشگاه شیراز به عشق شغل نظامی وارد این حرفه شدم و در دانشگاه امام علی (ع) شروع تحصیل کردم و در همین مسیر رشد کردم.

وقتی امیر سیاری به عنوان تکاور دریایی وارد ارتش شد سطح امکانات چگونه بود؟

سیاری: سطح تجهیزات با امروز قابل مقایسه نبود، یعنی ما در آن زمان به عنوان تکاور دریایی تجهیزات مورد نیاز آن زمان را در اختیار داشتیم که آن هم وارداتی بود و خودمان تولید نکرده بودیم.

با عشق و علاقه پا در عرصه نظامی گذاشتم

 آیا از حضور خود در ارتش راضی هستید؟

سیاری: البته که راضی هستم، چون خودم این مسیر را با عشق و علاقه انتخاب کردم. من اگر بخواهم مدت زمان خدمت نظامی خود را به ۴ دهه تقسیم کنم در همه این ۴ دهه پس از پیروزی انقلاب ما در حال کار بودیم؛ به طور مثال در دهه اول دفاع مقدس بود، در اوایل دهه دوم بحث زلزله منجیل بود و بین دهه دوم تا سوم موضوع جزایر بود که ما به جنوب کشور رفتیم، خودم من نزدیک ۸ سال در جزایر زندگی کردم و پس از آن هم در مرز‌ها بودیم و سپس به سواحل مکران رفتیم و خدمت کردیم، اما چون با عشق و علاقه وارد کار شدیم اکنون از این اقدامات احساس رضایت می‌کنم.

منبع: باشگاه خبرنگاران