کد خبر: 180036

حسن یزدانی بدون مبارزه در فینال طلا گرفت

با مصدومیت دیپاک پونیا، حریف هندی حسن یزدانی در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان، یزدانی نخستین مدال طلای کاروان ایران را در این رقابت‌ها به گردن می‌آویزد.
اتاق خبر 24

 حسن یزدانی روز گذشته (شنبه) با برتری در چهار دیدار متوالی، مقتدرانه به فینال وزن 86 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در نورسلطان قزاقستان راه یافت تا در بازی پایانی، امروز به مصاف دیپاک پونیا از هند برود.

سایت «اسپورت استار» هند ظهر امروز از مصدومیت پونیا و غیبت او در مسابقه فینال خبر داد. این رسانه هندی نوشته که کشتی‌گیر اهل این کشور به دلیل مصدومیت از ناحیه پای چپ و نیز چشم، نمی‌تواند به مصاف حسن یزدانی برود و مدال نقره را به گردن می‌آویزد.

اسپورت استار همچنین گفت‌وگویی با کشتی‌گیر هندی منتشر کرده که او هم مصدومیت خود را تأیید کرده است. پونیا به این رسانه هندی گفت: پای من متورم شده و درد دارد. چشمم هم تورم دارد. این مصدومیت‌ها از دیدار نخستم به وجود آمد. به همین خاطر (مصدومیت‌های زیاد) در فینال مبارزه نمی‌کنم.

در صورت تحقق این اتفاق، حسن یزدانی نخستین مدال طلای کاروان ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در نورسلطان را کسب خواهد کرد.

منبع: تسنیم