کد خبر: 180030

هشدار وزیر اقتصاد درباره بانک‌ها

اگر در چنین شرایطی بانک‌ها را تنها بگذاریم، دود آن به چشم همه خواهد رفت.
اتاق خبر 24

فرهاد دژپسند طی سخنانی در مجمع عمومی سالیانه بانک ملی ایران، با بیان این مطلب، تاکید کرد: اگر در چنین شرایطی بانک‌ها را تنها بگذاریم، دود آن به چشم همه خواهد رفت.

دژپسند با بیان اینکه از هر زاویه‌ای که به موضوع نگاه کنیم، برای نقد عملکرد نظام بانکی در شرایط فعلی اقتصاد، آن هم با وجود تحریم‌های ظالمانه، منصفانه نیست، اظهارکرد: یکی از اهداف اصلی دشمن از اعمال تحریم‌ها، بستن ورودی منابع مالی و مواد اولیه و واسطه‌ای به قصد ایجاد مشکل در فرآیند تولید کشور است که یکی از نتایج آن می‌تواند، کاهش توانایی دست اندرکاران این بخش‌ها در تسویه و بازپرداخت تسهیلات بانکی باشد.

وزیر اقتصاد افزود: در چنین شرایطی، بانک‌ها باید بخشی از تکالیف بخش‌های دیگر اقتصاد، برای تامین منابع مورد نیاز بنگاه‌ها را نیز به دوش بکشند و این دشواری کار را دو چندان می‌کند.

وی با اشاره به وجود ظرفیت خالی در بنگاه‌های تولیدی کشور، نیاز به تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها برای افزایش بهره‌وری آنها را مورد تاکید قرار داد و گفت: ۶۰ درصد تسهیلات پرداختی نظام بانکی در چهار ماه ابتدای امسال به منظور تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها صورت گرفته است که از این لحاظ، عملکرد آنها، به ویژه بانک ملی، در خور تقدیر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.