کد خبر: 180004

سهم هوش مصنوعی از بازار آینده در ۷ حوزه

در سال های اخیر پیشرفت هوش مصنوعی در سراسر جهان توجهات را به خود جلب کرده است و اکنون این سیستم‌ها در صنایع مختلف از پزشکی و نظامی گرفته تا خانه‌های هوشمند و رباتیک به کار گرفته می‌شوند.
اتاق خبر 24

هوش مصنوعی در حقیقت شبیه سازی فرایندهای هوش انسان به وسیله ماشین ها و به خصوص سیستم های رایانشی است. این فرایندها شامل یادگیری (دستیابی به اطلاعات و قوانین استفاده از آنها)، استدلال( استفاده از قوانین برای تعریف  نتایج) و اصلاح خود است.

موارد استفاده اصلی سیستم های هوش مصنوعی در شناسایی صوت، یادگیری ماشینی و سیستم های کارشناسی است. اما امروز موارد استفاده از هوش مصنوعی چنان گسترده شده که حد و مرزی نمی توان برای آن قائل شد. این فناوری در تمام صنایع و در سطوح مختلف نفوذ کرده است.

محققان بدین وسیله سیستم هایی را ابداع کرده اند که می تواند دارو بسازد، صورت افراد را شناسایی کند، اسلحه های نظامی را کنترل کند یا حتی دستور غذا تهیه کند. این آغاز راه است چراکه پیش بینی می شود هوش مصنوعی درسال های آینده بیشتر پیشرفت کند و حجم وسیعی از بازارهای مختلف را به خود اختصاص دهد. به نوشته وب سایت Statica و طبق پژوهش های شرکت Tractica بازار جهانی نرم افزارهای هوش مصنوعی طی سال های آتی به شدت رشد می کند، به طوریکه درآمد حاصل از آن از ۹.۵ میلیارد دلار در ۲۰۱۸ میلادی به ۱۱۸.۶ میلیارد دلار تا ۲۰۲۵ میلادی می رسد.

منبع: تابناک