کد خبر: 179969

سرگردانی‌های ترامپ از تحریم‌های تمسخر آمیز

سرگردانی رئیس جمهور آمریکا از نتیجه بخش نبودن اعمال قدرت خصمانه اش به ملت‌ها؛ او را دچار بروز رفتار‌هایی خارج از عرف و قوانین اقتصادی - سیاسی بین الملل کرده است.
اتاق خبر 24

دست گرمی و یا شعبده بازی‌های تو خالی دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا، خود به نوعی تبدیل به داغ‌ترین اخبار رسانه‌های بین المللی شده است؛ فارغ از محتوا و پیامد‌های اخباری که او در فضای رسانه‌ای منتشر می‌کند، بیشتر رسانه‌ها به دنبال ادعا‌های توخالی و عجیب  هرباره او برای اثبات بی منطق بودن آن هستند.

ریاست جمهوری این فرد عجیب ایالات متحده از ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ آغاز شد و همزمان با شروع این دوره از فعالیت دولت آمریکا، اقدامات عجیب وی نیز آغاز شد؛ هر چند رئسای جمهور ادوار گذشته ایالات متحده دست کمی از او نداشته و همواره در حال تضعیف جایگاه رسمی و قدرتمند جمهوری اسلامی ایران بودند.
 
تحریم‌های یک جانبه گرایانه و تقریبا بی مانند ایالات متحده با خروج آمریکا از برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۹۷، تحت عنوان تحریم‌های ۳ ماهه و ۶ ماهه آغاز شد؛ که اقلام زیادی در این تحریم‌ها مشمول ممنوعیت تجارت با فرامرز‌ها قرار گرفت.
 
روز گذشته خزانه داری آمریکا و دونالد ترامپ موضوع تحریم بانک مرکزی را اینبار با پوشش تامین مالی تروریسم مطرح کردند که رئیس کل بانک مرکزی نیز در جوابی جالب اقدامات این نهاد را به تمسخر گرفته و می گوید: تحریم بانک مرکزی نشان از دستان خالی آمریکاست و این کشور باید از ایران و بازارهایش درس بگیرد.

با وجود اینکه نمی‌توان ماهیت تحریم‌ها را نادیده گرفت، اما جدای از این تحریم ها، آمریکا از طریق عوامل زیادی قصد برهم زدن آرامش بازار ایران را داشته و دارد و هربار با داستانی جدید به بازار‌های مهم از جمله ارز و طلا قصد حمله می‌گرفت. بانک‌های کشور نیز پس از قرار گرفتن در لیست تحریم مراودات بین المللی خود را تا حدودی از دست داده اند، اما این امر که خلاف قانون بین المللی است مانع ادامه فعالیت این قشر نشد.

منبع: افکار نیوز

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.