کد خبر: 179968

مسئولان نقش دوم سریال تکراری ترافیک اول مهر

در حالی که مسئولان شهروندان را در آستانه مهرماه دعوت به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می‌کنند، خودشان هرگز حاضر به همرنگ جماعت شدن نیستند.
اتاق خبر 24

ترافیک مهر ماه چند سالی می‌شود که به کابوس شهروندان و مسئولان تبدیل شده است، ترافیکی که به دلیل افزایش سفر‌ها در مهر و همچنین تغییر ساعت رسمی کشور امان شهروندان را می‌برد.

هر سال در روز‌های منتهی به پایان شهریور و آغاز سال تحصیلی مسئولان شهری و راهنمایی و رانندگی دور هم می‌نشینند تا فکری برای کنترل و کاهش ترافیک روز‌های ابتدایی پاییز کنند. ماحصل این جلسات هم می‌شود به حضور حداکثری نیرو‌های راهنمایی و رانندگی، ممنوعیت ساخت و ساز و عملیات عمرانی در ۱۵ روز ابتدایی مهر، استفاده حداکثری از ناوگان حمل و نقل عمومی و ممنوعیت برگزاری نمایشگاه در پایتخت.

البته در این میان دولت و استانداری هم پای کار می‌آیند و روزانه ۲ ساعت مرخصی اول وقت به کارمندان می‌دهند تا آن‌هایی که در ترافیک مانده اند و دیرتر به سر کار می‌رسند، غیبت نداشته باشند. اما امسال برخلاف سال گذشته پیشنهاد شده است که ساعت کاری ادارات به مدت ۲ ساعت شناور شود. به این معنی که هر کارمند به ازای هر دقیقه و ساعت تاخیر در ورود، موظف به حضور بعد از اتمام ساعت کاری رسمی باشد.

منبع: جام جم آنلاین

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.