کد خبر: 179928

آمریکا ویزای چندین دانشجوی ایرانی را لغو کرد

 نیویورک تایمز می‌گوید که دولت آمریکا ویزای چندین دانشجوی ایرانی را که قرار بود برای تحصیلات تکمیلی به این کشور سفر کنند به طور ناگهانی لغو کرده است.
اتاق خبر 24

تعدادی از دانشجویان ایرانی که قرار بود تحصیلات خود را در دانشگاه‌های آمریکا آغاز کنند از ورود به این کشور منع شدند.

روزنامه نیویورک تایمز با انتشار این خبر می‌گوید این دانشجویان که اغلب آن‌ها قصد ادامه تحصیل در سیستم دانشگاهی کالیفرنیا را داشتند در حالی که ویزای خود را دریافت کرده بودند، ماه جاری از پرواز‌های آن‌ها جلوگیری به عمل آمده است.

بر اساس این گزارش، دست‌کم ۱۲ دانشجوی ایرانی که قرار بود تحصیلات تکمیلی خود را در رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر آغاز کنند می‌گویند که ویزای آنها به طور ناگهانی لغو شده و طی ماه جاری از پرواز آنها به آمریکا جلوگیری شده است.

این در حالی است که بر اساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز، وزارت خارجه آمریکا می‌گوید هیچ تغییری در برنامه ویزای دانشجویان ایجاد نشده است و مقام‎های ارشد آمریکا در زمینه آموزشی نیز می‌گویند که همه ساله در فصل پاییز این مشکل برای صد‌ها دانشجوی خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا را دارند به وجود می‌آید.

اما این دانشجویان ایرانی که اغلب آن‌ها قصد ادامه تحصیل در دانشکده‌های دانشگاه کالیفرنیا را داشته‌اند می‌گویند که ویزای آنها در لحظه آخر و بدون هیچگونه اطلاعی لغو شده است.

منبع: میزان