کد خبر: 179919
یادداشت اتاق خبر24:

آیا مرگ سحر خدایاری پشت پرده ای دارد؟

ماجرای خودسوزی مرحوم سحر خدایاری با گذشت زمان روشن تر میشود و دستهای پنهان پشت پرده آن آشکار می گردد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

ماجرای ممانعت از ورود دختری که عاشق فوتبال و یکی از تیم های باشگاهی کشور بود، از اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و پس از آن که او به خاطر رفتارهای تند و زننده با مأمورین و همچنین لباس نامناسبی که به تن کرده بود به کلانتری برده شد، کسی تصور نمی کرد که این قانون شکنی کوچک بتواند تا این اندازه برای کشور هزینه ساز شود.

رسانه های خارجی معلوم الحال که مترصد فرصتی و بهانه ای برای هجمه به جمهوری اسلامی ایران هستند، توانستند از این مسئله یک موضوع حقوق بشری و محدودیت برای آزادی زنان بسازند و بهره برداری کنند که در واقع چنین نبوده است.

در این موضوع که اولویت بانوان و زنان ایران رفتن به استادیوم و تماشای بازی فوتبال نیست تردیدی وجود ندارد، بانوان ایرانی نیز چنین انتظاری ندارند برخی اندک چنین مطالبه ای دارند، اما این مسئله همواره از سوی رسانه های معاند پیگیری شده و در جایگاه یک مطالبه عمومی و اکثریتی بانوان ایرانی قرار گرفته است. حتی رسانه های داخلی نیز در این زمینه سعی می کنند همچنان موضوع بر سر زبان ها باشد.

اما دو نکته مهم در جریان خودسوزی مرحوم خدایاری وجود دارد که نمی توان از کنار آن به سادگی گذشت.

نخستین مسئله ای که در خودسوزی او وجود دارد، آمادگی او برای اقدام به خودسوزی است، او برای دریافت مدارک و گوشی همراه خود مراجعه کرده بود، بنزین یا نفتی که او خود را آتش زد آیا همرا او بوده است؟

اگر همراه او نبوده پس از خروج از آن مرکز قضایی در خیابان معلم تهران بنزین یا نفت به مرحوم سحر خدایاری رسانده شده و او نیز با تحریکی که هم از سوی آن فردی که گفته به 6 ماه زندان محکوم شده و هم تحریک بیرونی و با سابقه بیماری که داشته دست به خودسوزی زده است.

آمادگی رسانه های معاند خارجی برای پوشش این اتفاق مشکوک است چرا که آنها بی درنگ گزارش های زیادی در باره آن پخش کردند.

آیا میتوان نقش برخی از خبرنگاران سرسپرده داخلی را در این ماجرا جستجو کرد؟

بنا بر برخی اخباری که منتشر شده پدر مرحوم سحر خدایاری گفته است که چند روز پیش از اقدام به خودشکی و مرگ دخترش، چند خبرنگار زن با او در تماس بوده اند.

دلیل ارتباط خبرنگاران با او چه بوده است؟ آیا خبرنگاران در صحنه خودسوزی حضور داشتند و حتی نفت یا بنزین را به سحر خدایاری داده اند؟

مرگ سحر خدایاری 18 شهریور ماه پس از چند روز از خودسوزی اتفاق افتاد. در روزهای ماه محرم که مردم مشغول عزاداری برای شهادت اباعبدالله هستند و البته درست در روز تاسوعای حسینی خبر فوت او منتشر می شود.

با همه تلاش هایی که رسانه های معاند در تحریک افکار عمومی همزمان با برگزاری مراسم عزاداری کردند، اما این تلاش ها بی ثمر بود.

آنها سعی داشتند تا فوت سحر خدایاری در روز تاسوعا را به عزاداری ها ارتباط دهند و مردم را تحریک به واکنش کنند.

در حالی که موضوع مرگ مرحوم سحر خدایاری یک اتفاق بود که البته بیماری او و تحریک عوامل بیرونی نیز در این اتفاق سهم زیادی داشته و بی تأثیر نبوده است.

در ماجرای مرگ مشکوک سحر خدایاری پرسش هایی وجود دارد که نیازمند پاسخ است و پاسخ به آنها نیز نیازمند بررسی دقیق تر از سوی مراجع قضایی و نیروی انتظامی است تا بتوان به پاسخ های لازم دست یافت و پشت پرده این ماجرا را آشکار کرد.

شاید زمان بسیاری از پشت پرده ها را اشکار کند.