کد خبر: 179903

آمازون تا سال ۲۰۴۰ انتشار گازهای گلخانه ای را صفر می کند

شرکت آمازون وعده داده در راستای حفاظت از محیط زیست تا سال ۲۰۴۰ انتشار گازهای گلخانه ای و دی اکسیدکربن را از طریق کارخانه ها و مراکز حرفه ای خود متوقف می کند.
اتاق خبر 24

در شرایطی که رئیس جمهور آمریکا اعتقاد چندانی به تخریب محیط زیست بر اثر گرمایش کره زمین ندارد، شرکت های فناوری این کشور در تلاش هستند تا تعهدات آمریکا را در توافقنامه زیست محیطی پاریس عملی سازند.

بر اساس مفاد این موافقتنامه باید انتشار دی اکسیدکربن در جو کره زمین تا سال ۲۰۵۰ به صفر برسد و در غیر این صورت گرمایش زمین به سطحی خطرناک و غیرقابل بازگشت خواهد رسید.

شرکت آمازون با صدور بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرده قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ به هیچ وجه گاز دی اکسیدکربن را به هیچ شیوه ای در جو کره زمین منتشر نکند.

در بیانیه مذکور که به امضای جف بزوس مدیرعامل آمازون رسیده، تصریح شده: اگر شرکتی مانند آمازون که سالانه بیش از ۱۰ میلیارد کالا و محصول مختلف عرضه می کند می تواند ده سال زودتر به مفاد توافقنامه پاریس عمل کند، پس تمامی شرکت های دیگر تجاری و فناوری نیز قادر به این کار هستند.

بزوس در این بیانیه از مذاکره ها و گفتگوهای خود با مدیران برخی شرکت های بزرگ تجاری دیگر در جهان به منظور یافتن روش هایی به منظور حفاظت موثرتر از محیط زیست نیز خبر داده است.

منبع: جام نیوز