کد خبر: 179893

تحریم‌ها علیه ایرانیان جوابگو نیست

یک تحلیلگر مسائل سیاسی درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران گفت: اگرچه آمریکایی‌ها گمان می‌کنند در حال ضربه زدن به دیگران هستند، در واقع خودزنی می‌کنند.
اتاق خبر 24

«شبیر حسنعلی» کارشناس مسائل سیاسی در انگلیس گفت ایران با اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی توانسته است در برابر تحریم‌ها مقاومت کند و با وجود آسیب‌هایی که تحریم‌های آمریکا بر ایران وارد می‌کنند، این تحریم‌ها هرگز باعث نمی‌شوند که ایران در برابر آمریکا زانو بزند و تسلیم شود؛ بلکه موجب می‌شود کشور‌هایی که به شکلی با آمریکا مشکل دارند، به هم نزدیک‌تر شوند و واشنگتن منزوی‌تر شود.

شبیر حسنعلی از سوی آمریکا گفت این اقدام واشنگتن در واقع هیچ مشکلی را برای این کشور حل نمی‌کند. این اقدام چه دستاوردی می‌تواند داشته باشد؟ این اقدامات باعث نمی‌شوند ایران به تسلیم واداشته شود بلکه باعث می‌شود کشور‌هایی که آمریکا به شکلی با آن‌ها سر جنگ دارد، کشور‌هایی مانند چین و روسیه و کشور‌های دیگر، شروع به نزدیک‌تر شدن به همدیگر کنند؛ باعث می‌شود همه این کشور‌ها در برابر آمریکا به همدیگر نزدیک‌تر شوند و آمریکا را بیش از پیش منزوی کند.

وی افزود: روشن شده است که تحریم‌ها علیه ایران جوابگو نیست و باعث نشده است این کشور از مسیری که طی می‌کند، دور شود. تحریم‌ها در واقع بر کشوری تاثیر می‌گذارند که به کشور تحریم‌کننده، وابستگی داشته باشند ولی اگر نگاه کنید، می‌بینید که ایران نزدیک چهل سال است که سیاستی را که آن‌ها «اقتصاد مقاومتی» می‌نامند، اجرا می‌کنند.

وی تصریح کرد: این سیاست باعث می‌شود ایران تا حدودی مستقل باشد؛ دستکم در برابر آمریکا مستقل باشد. آیا این مساله دردناک است؟ البته که هست و کسی هم مدعی نیست که این سیاست، هیچ دردی ندارد ولی اینکه فکر کنیم این اقدامات باعث شوند ایران در برابر ترامپ زانو بزند و تسلیم شود، قطعا اینگونه نخواهد بود. تنها حوزه‌ای که می‌تواند مشکل آفرین باشد، برای مثال برای افرادی مانند من است که در انگلیس هستیم و می‌خواهیم با ایران ارتباط داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.