کد خبر: 179843

فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد

فدراسیون جهانی جودو امروز در بیانیه‌ای جودوی ایران را تعلیق کرد.
اتاق خبر 24

سایت فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد که فدراسیون جودو ایران را تعلیق کرده است.

در این خبر آمده که فدراسیون جهانی در پی اتفاقات رخ داده اخیر در مسابقات جهانی 2019 توکیو تصمیم گرفته است که فدراسیون جهانی ایران را از تمام رقابت‌ها و فعالیت‌های مدیریتی و اجتماعی سازماندهی شده و تحت نظارت فدراسیون جهانی جودو و اتحادیه‌های وابسته به آن تعلیق حفاظتی کند.

طبق بیانیه منتشر شده در سایت فدراسیون جهانی جودود، تعلیق محافظتی در نظر گرفته شده برای فدراسیون جودودی ایران، با وجود اینکه هنوز نهایی نشده، از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا است و فدراسیون جودوی ایران هم می‌تواند نسبت به این حکم به دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) اعتراض کند. محدودیت زمانی برای اعتراض به این حکم، 21 روز از زمان ابلاغ این حکم است.

حقایق و فرآیند

فدراسیون جهانی جودود (IJF) مطلع شده است که در تاریخ 28 آگوست سال 2019، در جریان رقابت‌های قهرمانی جهانی اخیر در توکیو، یک جودوکار از ایران، آقای سعید ملایی (دسته منهای 81 کیلوگرم) از سوی مقامات ایرانی و فدراسیون جودوی ایران دستور گرفته است که از ادامه رقابت‌ انصراف دهد تا از رویارویی احتمالی با ورزشکار اسرائیلی - در این مورد ساگی موکی - جلوگیری کند.

حقایق و اعمال صورت گرفته در تضاد فاحش با محتوای نامه‌ای است که در تاریخ هشتم می سال 2019 با امضای رئیس کمیته ملی المپیک ایران، آقای سید رضا صالحی امیری و رئیس فدراسیون جودوی ایران، آقای آرش میراسماعیلی به فدراسیون جهانی جودو ارسال شد که در آن قویاً تأیید شده بود «...بدین وسیله ما مایلیم تأیید کنیم که کمیته ملی المپیک ایران باید کاملاً‌ مطابق منشور المپیک و اصل مبارزه با تبعیض‌نژادی این منشور عمل می‌کند و فدراسیون جودوی ایران هم باید کاملاً مطابق منشور المپیک و اساسنامه فدراسیون جهانی جودو عمل کند»

منبع: مشرق نیوز